Logo
9 Жовтня 2015, 12:35

Івано-Франківськ відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії Аргіта Даудзе (фото)

8-11 жовтня в рамках робочого візиту Івано-Франківськ відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні доктор Аргіта Даудзе.

Івано-Франківськ керівник дипломатичної місії відвідує вдруге. Перші відвідини відбулись у жовтні 2014 року, повідомляє новинар Фіртки.

Метою візиту є проведення двосторонніх зустрічей з представниками місцевої влади та молоддю Івано-Франківська.

Після зустрічі з головою Івано-Франківської ОДА Олегом Гончаруком Аргіта Даудзе зустрілась і з міським головою Віктором Анушкевичусом.

Високоповажну гостю супроводжували депутат Єлгавської міської ради, історик пан Андріс Томашунс та історик пан Юріс Єкабс.

"Під час Майдану і після нього моя мотивація росла, і я покидаю Україну максимально мотивованою продовжувати почату роботу. Час проведений в Україні, був дуже насиченим і важливим. Ми, як посольство, зробили дуже багато, щоб в Латвії було розуміння того, що відбувалось і продовжує відбуватись в Україні. Я думаю, що підтримка, яку ви відчували і від нас і в міжнародному плані, свідчить про те, що ми в посольстві не даремно працювали. Дуже важливим є те, що і з регіонами ми налагоджували відносини , і моєму наступнику буде набагато легше. Найбільше ми працювали з Івано-Франківською та Львівською областями, і ми продовжимо співпрацю, розвиваючи її надалі. Ми хочемо дізнатись більше нюансів, про які ми, як історики, не доторкались. І наступні два дні ми використаємо якнайефективніше, щоб відчути на собі, що таке героїчне минуле українського народу в цей важкий час для України", - поділилась своїми планами Аргіта Даудзе.

Віктор Анушкевичус висловив подяку за дружню позицію Республіки Латвія щодо подій на Майдані і щодо інтервенції Росії.

Аргіта Даудзе зазначила, що балти та слов’яни ментально близькі, вони завжди відчували на собі «доброту» Росії, тому в своїх баченнях є солідарними.

«Важливо знати історію свого народу і історію інших країн. Тому я докладу максимум зусиль, щоб латвійці чітко розуміли і знали те, що відбувається в Україні», - зазначила посол Латвії.

10-11 жовтня керівник дипломатичної місії відвідає Яремче, Коломию, Манявський скит, «Буковель» та Львів.