Івано-Франківськ знову обирає свій логотип (проекти)

Івано-Франківськ – одне з небагатьох міст, яке досі не має повноцінного бренду.

Ще в травні був оголошений конкурс на розробку бренду Івано-Франківська. Тоді технічні завдання розробив ПРОМІС.

Свої пропозиції подавали всі охочі. Тоді отримали 16 ідей від 5-ти різних авторів.

Сьогодні конкурсна комісія розглянула всі заявки, з яких голосуванням обрали 6 ідей-фіналістів.

Як зазначила головний радник з питань врядування проекту ПРОМІС Кейді Ворд, створення бренду – це досить тривалий процес, який вимагає рішень багатьох осіб.

Бренд обов’язково відображає думки мешканців, але також слід враховувати  стратегічне бачення міста в цілому.

«Ми беремо загальну стратегію розвитку міста, в якій враховані думки громади. У випадку Івано-Франківська під час розробки стратегії відбувались громадські слухання. Якщо говорити про створення бренду, теж мали дискусії з громадою, опитування, вивчали думки. Зараз наше завдання: на базі всього цього створити правильну візію, єдине бачення із врахуванням думок громади та досвіду експертів», – підкреслила пані Ворд.

До слова, проект ПРОМІС допоміг визначитись з брендом 60-ти містам у 12 країнах, серед яких – Канада, США, деякі карибські країни.

Що стосується України, то за сприяння іноземного проекту зі своїми брендами визначились: Кривий ріг, Дніпро, Рівне, Мелітополь, Вінниця.

«Ми вже років 10 намагаємось розробляти бренд і логотип. От нарешті дійшли до фінальної частини. Були цікаві та неординарні ідей, але якогось єдиного бачення не було. Тому комісія та робоча група відкладали на потім це завдання. Аж цього року дійшли розуміння, що бренд таки потрібен, бо через нього сприймається наше місто», – зауважив заступник міського голови  Богдан Білик.

Також місто готове почути оцінку мешканців щодо фіналістів, аби це допомогло конкурсній комісії в кінцевому результаті визначитись з єдиним переможцем.

Свої думки франківці можуть надсилати до 13 серпня на електронну адресу: uzzt@mvk.if.ua.

Крім того, конкурсна комісія підготувала деякі зауваження до авторів-фіналістів. На думку експертів, десь не вистачає всіх аспектів брендингу, десь потрібно доопрацювати логотип, десь не вистачає гасла або ж воно не достатньо відображає стратегію міста.

Потім автори самі презентують перед конкурсною комісією свої роботи, відтак оберуть бренд Івано-Франківська.


Нагадаємо, після оприлюднення попередніх результатів голосування за логотип міста користувачі соцмереж та Вікіпедія висміяли “творця шедевру”.

Варто додати, що в квітні 2017 року Івано-Франківськ офіційно отримав новий логотип, розроблений у 2014 році студією Aimbulance. Ним став хрестик з вишиванки, який нагадує основу ратуші.

(автор ідеї – Юрій та Марія Козакевичі та “Брендарі”)

(автор ідеї – В. Демків)

(автор ідеї – Вебміл)

(автор ідеї – І. Гуцуляк)

(автор ідеї – Тепле місто)

(автор ідеї – І. Гуцуляк)


Джерело: Фіртка

Підписуйтесь на канал Новини Франківськ в Telegram

652 1

Залишити Коментар