Logo
11 Листопада 2014, 13:07

Івано-Франківська міська рада – найпублічніша в Україні

Івано-Франківська міська рада цього року посіла перше місце у рейтингу публічності органів місцевого самоврядування. У порівнянні з минулим роком знизився показник публічності міського голови та виконавчих органів, проте зріс показник публічності франківських депутатів.

опора

Про це на прес-конференції розповів координатор Громадянської мережі ОПОРА в Івано-Франківській області Іван Маруняк.

«Серед позитивних практик варто відзначити забезпечення вільного і зручного доступу до нормативних актів органу місцевого самоврядування через електронну базу. Крім цього, мешканці Івано-Франківська мають вільний доступ до всіх приміщень міської ради. Вони можуть вільно відвідувати сесії міської ради, засідання виконавчого комітету та депутатських комісій»,  – зазначив Маруняк.

Проте, за його словами,  незважаючи на можливість вільної присутності на засіданнях депутатських комісій, громадянам не відомі місце і час їх проведень. Тому реалізацію цієї можливості важко назвати безперешкодною.

«Недоліки теж є. Серед них – ускладнений доступ до актуальної інформації про міський бюджет, відсутність дистанційної форми запису на прийом до керівництва. Громадяни не мають вільного доступу до інформації про діяльність депутатів на сесіях міської ради через відсутність електронної системи голосування», – каже координатор ОПОРИ.