Logo
16 Січня 2015, 12:28

Івано-Франківська міськрада просить Президента повторно присвоїти звання «Герой України» Бандері та Шухевичу

Депутати Івано-Франківської міської ради на позачерговій сесії прийняли звернення до Президента України, в якому просять повторно видати Укази про присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звання «Герой України».

біш

«12 жовтня 2011 року рішенням Вищого адміністративного суду України скасовано Укази Президента України від 12 жовтня 2007 року та від 20 січня 2010 року, якими було присвоєно звання «Герой України» Степану Бандері та Роману Шухевичу.

Цим незаконним та протиправним рішенням попередня,антиукраїнська та антидемократична влада держави, пішовши на поводуКремля, формально позбавили звань «Герой України» Степана Бандеру таРомана Шухевича. Проте, як і десятиліттями до цього рішення, так іостанні чотири роки постаті Бандери й Шухевича були героїчними дляукраїнського народу. 2014 рік довів, що розпочата ними на початку ХХстоліття боротьба за незалежну Україну триває й досі. Сьогодні як ніколивони є символами звитяги та мужності, прикладом для сучасних воїнів-захисників української держави.

Шановний пане Президенте України - за мужність та самопожертву в українській національно-визвольній боротьбі просимо Вас повторно видати Укази про присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звання «Герой України». Цим Ви підтвердите, що є самостійним президентом незалежної української держави, за яку боролися і віддали своє життя провідник Організації українських націоналістів Степан Бандера та головнокомандувач Української повстанської армії Роман Шухевич. Також засвідчите, що жоден із сучасних захисників української землі, які віддали своє життя за неї, не будуть забутими українською державою.

Такої позиції Глави української держави щодо наших Героїв вимагає не тільки громада міста Івано-Франківська, не тільки народ України, але й історична справедливість. Повернення звання «Герой України» є також вимогою Революції гідності, яка відбулася під гаслами української національно-визвольної боротьби», – йдеться у Зверненні.

Підтримали відповідне Звернення 41 міський депутат.

Схожі Новини