30 Липня 2015, 10:30

Івано-франківська спортсменка здобула "золото" і "срібло" на чемпіонаті світу

Людмила Лузан стала чемпіонкою світу в юніорській каное-одиночці та віце-чемпіонкою - в спринті.

Лузан

У ранковій сесії, яка стала "срібною" для Лузан, спортсменка довгий час йшла у групі переслідувачів білоруски Надії Макарченко. Принаймні шість "човнів" претендували на другу позицію. Лише ближче до фінішу від цієї групи відокремилися українка та узбечка Дільноза Рахматова, яка була четвертою у Сегеді-2014. Людмила зуміла, як говорять, "вставити носик". +0,108 секунди і "срібло" їде до Івано-Франківська, повідомляє «sport.if.ua».

Здобувши "золото", Людмила Лузан увійшла в історію, ставши першою чемпіонкою світу серед юніорів на дистанції 500 метрів. Про свої претензії на перемогу в цьому виді вона заявила ще в попередніх заїздах, показавши другий результат в обох вікових категоріях. І в фіналі вона не втратила свій настрій і вже на початку дистанції вийшла в лідери. Головним конкурентом в боротьбі за перемогу стала переможниця в спринті білоруска Надія Макарченко. Українка довгий час мала перевагу десь чверть корпусу. Електронний секундомір на половині дистанції помилково показував перевагу білоруської веслувальниці. Макарченко спробувала надати цій ситуації реальних обрисів і десь за 100 метрів почала потужно фінішувати. З кожним гребком вона скорочувала відставання, а метрів за десять до фінішу човни взагалі порівнялися. Але Людмила знайшла чим відповісти - останній, надпотужний гребок залишився за нею. За відеотрансляцією сумнівів не було: Людмила Лузан - чемпіонка світу. На цей раз цей факт підтвердила і електроніка. Результат - 2.20,380 та чотири десятих переваги перед конкурентом.

лузан1

Нагадаємо, що чемпіонат світу з веслування на байдарках і каное проходив у португальському місті Монтемор-у-Велью.