Logo
27 Грудня 2014, 14:17

Івано-Франківський облмуздрамтеатр відсвяткував 75-ліття (ФОТО)

26 грудня Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр відсяткував 75 років з дня заснування.

театр1

У фойє театру грав оркестр, на сцені колектив облмуздрамтеатру вітала влада, партнери, друзі. Глядачам показали найцікавіші номери з репертуару театру.

«Ми не хотіли робити помпезного і яскравого святкування, щоб це не було бенкетом під час війни. Але не подякувати людям, які працюють в театрі, та глядачам, які підтримують нас, ми не могли», – розповів директор облмуздрамтеарту Ростислав Держипільський.

У грудні 1939 р. виставою «Платон Кречет» О.Корнійчука розпочав свій I-й театральний сезон Станіславський музично-драматичний театр ім. І.Франка.

Це був перший на Прикарпатті професійний український театр, створений на базі мандрівних театрів Галичини, що діяли в області під орудою директорів С.Крижанівського, Р.Войновича, Івана Когутяка, Ю.Кононіва.

Офіційне існування розпочав 20 грудня 1939 року з затвердженням постанови РНК УРСР «Про організацію театрів, музичних колективів, будинків народної творчості і театральних музичних закладів у Львівській, Дрогобицькій, Волинській, Рівненській, Станіславській і Тернопільській областях».

театр2

театр3

театр4

театр5

театр6

театр7

театр8

театр9

театр10

театр11

Джерело: Фіртка

Схожі Новини