Logo

31 Серпня 2015, 19:49

Іванофранківець візьме участь у першій школі урбаністики «CANactions School for Urban Studies"

З 25 серпня в Україні стартувала перша школа урбаністики "CANactions School for Urban Studies".

урбаністика

Це соціально орієнтований міждисциплінарний освітній проект, що ставить собі за мету дослідження сучасних українських міст і, на цій основі, розробку концепцій і визначення конкретних дій для їх стратегічного розвитку, пише Фіртка. 

В ній візьмуть участь провідні спеціалісти із України, Німеччини, Австрій, Швейцарі та інших Європейських країн. Основною задачею цієї школи буде розробка стратегії розвитку м. Івано-Франківська, яка має бути перезентована вже в кінці грудня 2015р.

Учасники Студії інтегрують результати власних досліджень у глобальний контекст, а також використовуватимуть їх при роботі над стратегією та при підготовці проектної пропозиції міського розвитку. Цей процес супроводжуватиметься підтримкою міжнародних експертів. Навчання в Студії проходитиме під керівництвом провідного швейцарського урбаніста Урса Томанна.

Єдиним представником нашого міста є архітектор Андрій Коман, автор європейських схем організації дорожнього руху для Івано-Франківська.

"Вже до кінця року Франківськ отримає унікальну в своєму роді стратегію розвитку міста, яка буде розроблена найкращими фахівціми з України та Європи. Вже зараз, під керівництвом Чарлі Колхас, доньки всесвітньо відомого архітектора Рема Колхаса, ми вчимося привильно досліджувати урбаністичне середовище. Це люди, які творять сучасну моду в архітектурі і нам безмежно пощастило, що вони залучені до процесу вивчення на покращення нашого міста" - каже Андрій Коман.

Оскільки ті напрацювання по організації дорожнього руху, що з'явилися в нас за останній рік, використовуються як приклади багатьма активістами із різних куточків країни, то основним завданням молодого архітектора в рамках цієї школи буде створення комплексної транспортної схеми.

"Ми хочемо розробити єдиний цілісний продукт, який би включав в себе основні зв'язки для приватного транспорту, схеми руху громадського транспорту, чіткий план велоінфраструктури та основні пішохідні зони. Ми вже рік над цим працюємо, в нас є певні напрацювання і при допомозі всесвітньо відомих урбаністів, я впевнений, ми зможемо розробити унікальну в своєму роді комплексну схему."

Для всіх нас дуже важливо, щоб майбутня команда, яка прийде до влади ціє осені, використовувала цю стратегію розвитку, тому що завдяки їй Франківськ має всі шанси стати містом із інфрастуктурою Європейського рівня.