Logo
3 Листопада 2015, 14:28

Іванофранківці зможуть подавати електронні петиції до міської ради

29 жовтня на засіданні чергової  сесії міської ради було прийнято рішення про затвердження Положення про електронні петиції.

Електронна петиція – колективне електронне звернення (ініціатива), розміщене на порталі «Електронних петицій до влади м. Івано- Франківська» для голосування громадян, яке за умови набрання 250 підписів впродовж не більше 90 календарних днів з дня оприлюднення петиції, обов’язкове до розгляду органами чи посадовими особами місцевого самоврядування в особливому порядку. Електронні петиції є одним з механізмів участі територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування.

Електронна петиція подається в електронній формі і повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові громадянина або назву громадського об’єднання (із зазначенням посадової особи), а також адресу електронної пошти, зміст звернення з обґрунтуванням необхідності його розгляду та вирішення. В електронній петиції має бути викладено суть порушеного питання, пропозиція щодо його вирішення, а в заголовку зазначено її короткий зміст.

Електронні петиції, адресовані Івано-Франківській міській раді, повинні стосуватись питань, які відносяться до повноважень та компетенції Івано-Франківської міської ради з урахуванням її компетенції, визначеної Конституцією України, Законом України «Про органи місцевого самоврядування», іншими законами України.

Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не більше десяти робочих днів від дня її реєстрації. У разі якщо питання в зазначений термін вирішити неможливо, відповідний орган або посадова особа встановлюють необхідний термін для його розгляду, який не може перевищувати тридцяти календарних днів. Якщо питання, порушене в петиції, подане на розгляд Івано-Франківської міської ради або виконавчого комітету міської ради, термін розгляду петиції збільшується на кількість днів, необхідних для оприлюднення проекту рішення відповідного колегіального органу згідно вимог чинного законодавства.

Якщо електронна петиція містить вимогу про проведення громадських слухань або консультацій з громадськістю, міська рада проводить відповідні консультації та громадські слухання.