Logo
22 Січня 2016, 10:00

Іванофранківцям показали досі невідоме відео з радянських кіножурналів (ФОТО, ВІДЕО)

В громадському ресторані Urban Space 100 відбулася презентація сюжетів про Івано-Франківськ з радянських кіножурналів.

старівідео Відео презентували пластун Тарас Зень та краєзнавець Іван Бондарєв, пише Фіртка.

Як розповів Тарас Зень, наразі вдалося оцифрувати 24 сюжети, перегляд яких в сукупності займає 42 хвилини. У підбірку увійшли кадри 1962-1978 років. В основному це різноманітні події, які відбувалися в Івано-Франківську в зазначений період. Зокрема, відкриття кінотеатру “Космос”, навчання курсантів в тодішній школі міліції, відкриття музею атеїзму, відзначення Дня молоді, будівництво Драмтеатру та розбудова мікрорайонів міста.

старевідео1

"В підбірці можна побачити кадри, які ми досі не зустрічали", - каже Тарас Зень.

В свою чергу, Іван Боднарєв зазначає, що на той час місто ще не обросло багатоповергівками, тож на відео можна віднайти чудові панорамні крайовиди Івано-Франківська.

старіфото3

Іванофранківці й надалі працюватимуть над оцифровкою старих відео, однак на це потрібні значні кошти. Тож Тарас Зень закликав іванофранківців допомогти матеріально.

старевідео2

"В майбутньому ми плануємо паказати як готує на своїй кухні Дарья Цвек та суд над ОУНівцем", - розвовів пластун. Варто зазначити. що досі плівки зберігалися у Києві в центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного. Бобіни  востаннє брали до рук у 80-х роках минулого століття. https://youtu.be/w3VJJfsRgm8 https://youtu.be/xcudwTaJYFQ https://youtu.be/x8eyHw1LogI