Logo
24 Квітня 2019, 15:47
Теги: газ, ціна

Кабмін і Нафтогаз погодили зменшення ціни газу для населення

НАК Нафтогаз спільно з представниками уряду розробили новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє знизити ціну на газ для населення з 1 травня 2019 року.

Про це повідомили в прес-службі Нафтогазу.

Так, ціна на блакитне паливо буде знижена до 8247 гривень за тисячу кубометрів, пише Громадське.

Новий механізм передбачає: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові уряду №867, то ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.

Нагадаємо, з квітня уряд ухвалив постанову №293, якою зобов'язав Нафтогаз продавати газ населенню за ринковими цінами, адже рівень цін на ринку весною 2019 року чи не вперше став нижчим за рівень регульованих державою цін.

Згодом у Нафтогазі повідомили, що виконати цю постанову уряду неможливо, адже вона суперечить іншим урядовим постановам, зокрема про ПСО (спеціальні зобов’язання Нафтогазу продавати газ населенню за встановленою урядом ціною). Також у компанії закликали уряд або скасувати ПСО, або внести до нього зміни, щоб для зниження цін на газ для населення були всі законні підстави.

В уряді на таку пропозицію відповіли ультиматумом, закликавши Нафтогаз до 24 квітня публічно заявити про зниження цін на газ для населення у травні. Якщо цього не станеться, то уряд звільнить голову правління Нафтогазу Андрія Коболєва, контракт з яким продовжили напередодні.

Водночас, відповідно до домовленостей України з Міжнародним валютним фондом та постанови про ПСО, з 1 травня ціни на газ для населення мають зрости до 9850 гривень за тисячу кубометрів (зараз ціни на газ для населення складають 8550 гривень за тисячу кубометрів), а з 1 січня 2020 року — до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ.