Logo
6 Липня 2019, 21:25

Калуська міська рада виділила кошти на цифровий рентгенапарат

На пленарному засіданні чергової сесії Калуської міської ради депутати внесли зміни до міського бюджету. Зокрема за ініціативною депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та інвестиційної політики передбачили для міського центру первинної медико-санітарної допомоги 550 тис. гривень на оновлення рентгенологічного обладнання.

Потребу у цифровому ренген-апараті головний лікар міського центру Михайло Гаврилишин пояснив тим, що рентгенологічне відділення є слабким місцем закладу, тут практично постійно черги. А цифровий рентген апарат дозволить втричі збільшити пропускну здатність відділення, є більш безпечним для пацієнтів — на 40% менше радіаційне навантаження. Окрім того, він має й інші переваги, зокрема, поліпшується якість діагностики, таке обладнання не потребує витрат на рентгенологічні плівки та реактиви, інформують "Вікна"

Вже на сесії Михайло Гаврилишин повідомив: спочатку просив 1,7 млн гривень, однак через брак коштів у бюджеті просить хоча б мінімальні 550 тис. гривень. Він зазначив:

«Не хочу 1,7 мільйона, прошу виділити 550 тисяч гривень, щоб ми могли працювати. Ми не є технічно оснащені як би хотілося, обладнання критично необхідне для установи. Було за 1,7 млн гривень нормальне ексклюзивне обладнання, раз немає коштів, робимо мінімально можливе, щоб працювало»

Більшість депутатського корпусу підтримала свого колегу, більше того звучали пропозиції виділити більшу суму і таки купити новий рентгенапрат. Втім, як з’ясувалося під час обговорення, місту дуже потрібне не лише цифровий рентген обладнання, а й новий сміттєвоз. Тож керівник комунального підприємства «Екосервіс», депутат міської ради Ігор Свистун запропонував також виділити 2,5 млн гривень для його закупівлі.

Обидві пропозиції поставили на голосування. Міська рада підтримала лише одну – про виділення 550 тис. гривень для міського центру первинної медико-санітарної допомоги. Відтак довелося збільшувати і дохідну частину бюджету. Міський голова Ігор Матвійчук критично оцінив рішення міської ради. За його словами, реально коштів у міському бюджеті більше не буде, а міська рада маючи умовно 100 гривень ділить усі 150.