Logo
11 Вересня 2019, 10:46

Казначейство України хоче повернути кошти виділені на розвиток Прикарпаття

Сьогодні, 11 вересня в міській раді відбулася прес-конференція міських голів Івано-Франківська і Рогатина Руслана Марцінківа й Сергія Насалика.

Говорили про те, що надійшов лист до міського голови, що Казначейство хоче повернути кошти, які виділили на область, пише Типовий Франківськ.

За словами міського голови Руслана Марцінківа, громади дуже розраховують на ці кошти для соціально-економічного розвитку. Адже за цю субвенцію  3 млн гривень мали б надійти для ЦМКЛ для обладнання на операції на відкритому серці. По 400 тисяч виділили на ремонт 4,28 і гімназія 3 на ремонт, заміна опалення, вікон і ремонт коридорів.

"Проблема в тому, що кошти поступати почали у серпні та мають надійти всі до грудня. Громади надіються на ці кошти", - наголосив Руслан Марцінків. 

Відтак звернувся з проханням до присутнього голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля, вжити заходів, щоб гроші залишились в області.

"Для нас було тривожно коли надійшов дзвінок про те, щоб всі кошти повернути. Я отримав багато дзвінків, думаю, що треба ці кошти залишити в наших громадах і, щоб вони були корисні людям", - резюмував Марцінків.

Міський голова Рогатина Сергій Насалик зазначив, що отримані кошти планували спрямувати на безпеку міста. Зокрема,  500 тисяч гривень на систему відеоспостереження та понад 2 мільйони на дороги та тротуари. Але надійшов лист від Казначейства, щоб добровільно віддати гроші.

"Уже проведено тендери, але ми не можемо їх прийняти, бо немає фінансового забезпечення", - зазначив міський голова Рогатина. 

Міський голова Городенки Любомир Музичка, зазначив, що їм виділили 7,5 мільйонів, які місто планувало витратити на ремонт об'їзної дороги та оновлення мереж водовідведення в водопостачання. 

За словами Шмигаля, для Івано-Франківської області виділили 163 мільйони. Ці кшти виділили на важливі речі дороги, медичне обладнання тощо. Також є ще 63 мільйони, використання яких не розписано і громади самі не знають на що спрямувати гроші. Зазначається, що їх хочуть витратити на музичні інструменти, майданчики для дітей.

"Я не проти такого інвестування, адже це розвиток культури. Але, на мою думку, потрібно вирішувати спочатку приоритетні питання. Тому що це не ефективне використанні коштів. Зі 163 мільйонів 24 виділена на дороги і це дуже мало. Ми повинні спочатку відновити нашу інфраструктуру. Я за здорове інвестування державних коштів", - відзначив Шмигаль. 

Відтак голова ОДА наголошує, що Казначейство коштів не забирає, лише призупинило виділення фінансування, щоб зрозуміти куди ці гроші підуть.

"Нам потрібно розуміти, що держава виділяє десятки мільйонів, а якщо ми неефективно їх використаємо, то навіть не відчуємо, що їх нам дали. Наше завдання, правильно проінвестувати всі кошти", - резюмував Денис Шмигаль.