Logo
15 Листопада 2019, 13:39
Теги: ОТГ

Хто за, хто проти: Яремчанська ОТГ проти від’єднання Ворохти і Татарова

Сьогодні, 15 листопада, проходить виїзна сесія обласної ради у місті Яремче.

До депутатів прийшли мешканці селищ Ворохта і Татарів з мирною акцією є протесту, пише Типовий Франківськ.

За словами протестувальників, селища Ворохта і Татарів хочуть від‘єднатися від Яремчанської ОТГ і створити свою об’єднану територіальну громаду.

Проте, думки мешканців розділились, більшість вважає дане відокремлення великою помилкою, і що Яремчанщина має бути єдиною, а не розділеною. В результаті чого утворилося два мітинги. Одні за, одні проти. Більшість жителів Яремчанської ОТГ не підтримують таке роз'єднання.

За словами директора комунального некомерційного підприємства Яремчанська Центральна районна лікарня Олександра Соколюка, роз‘єднання Яремчанської ОТГ є великою помилкою.

«На мою думку,в сучасних умовах робити такий необдуманий вчинок є нерозумно. При роз‘єднанні громад утворюватимуться додаткові робочі місця для апарату, тобто чиновницькі місця», - каже Олександр Соколюк.

Він вважає, що набагато ефективніше буде зосередити всі фінанси в одному центрі і поетапно, щорічно маючи достатню кількість фінансування в одному ОТГ розвивати кожне селище поступово.

«Наприклад, у 2020 році можна виділяти кошти на розвиток Ворохти, у 2021 Татарова тощо. Це в свою чергу приведе до планового розвитку усіх населених пунктів, оскільки буде достатньо фінансування у немаленьких ОТГ, а у великій об’єднаній територіальній громаді», - каже Соколюк.

Голова ОДА, Денис Шмигаль, зазначив, що обласна державна адміністрації у своїй діяльності спирається на реформу децентралізації  і на перспективний план, який затверджений обласною радою. 

"Зараз на Прикарпатті відбуваються тільки добровільні об'єднання. Звичайно треба зважати на думку людей, в якихось моментах переконувати їх, слухати, враховувати всі особливості і побажання. Але вирішувати такі питання треба раціонально. Коли виникає ситуація, де два села хочуть об'єднатись і це може нашкодити шістьом селам, це викликає площадку для дискусії та переконання, знаходження консенсусу. Якщо громади такого рішення не знайдуть, це питання вирішуватимуть на рівні Кабінету Міністрів", - каже Денис Шмигаль.

Він зазначає, що на даний момент потрібно сідати за стіл переговорів і шукати розумний вихід з ситуації, яка склалася.

"Обов'язково має бути дискусія і враховані всі точки зору. У висновку ми маємо досягти результату, який задовільнятиме всі сторони. Тому що ми працюємо для того, щоб приносити користь громаді та кожному мешканцю даної громади", - додає Шмигаль.