Logo
8 Лютого 2015, 10:39

Франківського журналіста Коцабу затримали та інкримінують державну зраду

Івано-франківський активіст, журналіст та блогер Руслан Коцаба, який створив антимобілізаційний відеоролик, затриманий  працівниками СБУ на 36 годин до суду, який прийме рішення щодо запобіжного заходу.

коцаба

Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомила дружина затриманого – Уляна Коцаба.

“Щойно передзвонив слідчий. Руслана затримано на 36 годин, до засідання суду, який прийме рішення щодо міри запобіжного заходу”, – написала дружина вона.

За словами дружини Коцаби, до цього у квартирі противника мобілізації впродовж шести годин тривав обшук, який проводився за ухвалою суду в рамках розслідування у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 111 Карного Кодексу України — державна зрада.

Згідно частини першої статті 111 Кримінального кодексу України, державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.