Logo
29 Серпня 2015, 11:01

Кожна друга сім'я у Франківську за рівнем доходів може отримати субсидію

Про це на круглому столі, присвяченому питанню субсидій розповіла директор департаменту соціальної політики міськвиконкому Олександра Заклинська.

субсидія

За словами в.о. директора ЄРЦ Руслани Василюк, раніше виникали проблеми стосовно реєстрації громадян в тій чи іншій квартирі, оскільки люди були зареєстровані за однією адресою, а проживали за іншою де зареєструватись з певних причин не могли. Зараз це питання вирішується заявою про фактичне проживання, чи не проживання на підставі свідчень сусідів. На сьогодні такі заяви вже подали понад 1600 осіб, пише Бліц-Інфо.

Як пояснила заступниця директора департаменту соцполітики ОДА Олександра Бігун, зараз значно пом'якшили систему видачі субсидій. Зокрема, якщо раніше людина, яка мала борги не могла претендувати на субсидію, то зараз будь хто може це зробити. Оскільки, зважаючи на значне зростання тарифів боржником може стати будь-хто.

Окрім того за словами директора департаменту соцполітики міськвиконкому Олександри Заклинської зараз майже кожна сім'я має право на відшкодування.

"Якщо порахувати споживання яке буде під час опалювального періоду і діючі тарифи, то кожен другий мешканець Франківська має право на субсидію  і то не маленьку. Я раніше навіть не думала, що можуть бути призначені такі великі субсидії по 2-3 тисячі грн", - говорить Заклинська.

До того ж раніше обмеженням для отримання субсидії була одноразова покупка чи оплата за послугу на суму понад 50 тисяч грн. Це була проблема, оскільки сім'я могла довгий час відкладати ці гроші, щоб заплатити за навчання дитини чи за лікування, але при цьому рівень життя у них був низький. Тому зараз всі ці питання виносяться на комісію і вона, після обстеження житлових умов, приймає позитивне рішення.

Те саме стосується і наявності двох квартир у власності людини. Якщо раніше це було перешкодою, то зараз людина має право отримати субсидію на оплату компослуг тієї квартири де вона прописана. Проте за іншу все ж доведеться платити у повному обсязі.

Окрім того 100% пільгу на оплату компослуг в межах норм споживання мають учасники АТО та члени їх родин.

Схожі Новини