Logo
27 Травня 2019, 09:41

КРОК-2: біля стін ІФНМУ протестують студенти-іноземці

Сьогодні, 27 травня, іноземні студенти ІФМНУ організували протестну акцію проти несправедливості при здачі іспиту КРОК-2.

Біля стін медуніверситету зібралися десятки студентів-іноземців, пише Типовий Франківськ.

"Я студент 6 курсу. У нас пройде акція про несправидливість. Опублікували питання гігієни та екології, які не відповідають дійсності, бо ми їх не вивчали. Адже медицина в світі відрізняється від тієї яка в Україні. І ми вчили так, як нам подавали в стінах університету. А на іспиті видали зовсім інші питання", - каже студент-іноземець Ісідор.

Студенти кажуть, що екологію і гігієну вивчила поверхово, але ці питання були чужі для них. Наприклад, одне із питань, яка зарплата буде в лікарів. Студенти зауважують, що вони такого не можуть знати.

"Ми хочемо, щоб центр тестування переглянув такі питання. Ми не нарікаємо на інститут, а головна проблема в центрі тестування, які подають нам питання. Ми хочемо, щоб дали можливість знизити оцінку, адже буде більше шансів здати студентам іспит. І якщо ми не здамо, то нам прийдеть знову повернутися до своєї країни і чекати на візу, і на наступний рік здавати занову Крок",- додає Ісідор.

"Крок два є державною атестацією. Питання, які входять до тестування складає центр тестування. Якщо ви не згідні з тими питанням запишіть їх і передайте до деканату. Ми передамо їх до центру тестування і якщо вони оглянуть це питання, тоді ми змінемо оцінку",- каже перший проректор Ганна Ерстенюк.

Як зазначають викладачі, бали додаткові університет дати не може, адже їх дає центр тестування. Питання в буклетах теж складає центр.

"Один вихід з ситуації - вже після складеного тестування центр може забрати ті питання, в яких ви не компетентні, і тоді вже буде інша справа", - додає перший проректор.

Студенти кажуть, що під час складання іспиту у них в аудиторії не було годинника. Тому вони не мали змоги орієнтуватися в часі.

"Це питання буде обговорюватися не тільки в ІФНМУ, але в інших університетах. Ми минулого року мали також таку ситуацію, але страхи студентів були марними. Ми підтримуємо своїх студентів, але нам потрібно від вас вказати чітко питання, з якими у вас виникли проблеми. Адже вся країна складала іспит в один час", - говорить Ганна Ерстенюк.

На протестній акції заявили, що ректорат зробить все можливе для вирішення цієї проблеми.

"Чотири роки назад центр тестування закрив базу питань і ми не можемо їх переглянути. Університети на цей процес вплинути ніяк не можуть", - додає перший проректор Ганна Ерстенюк.