Logo

15 Березня 2015, 14:00

Київська велоактивістка оцінила комфортність Івано-Франківська для велосипедистів (ФОТО)

Медіа-координаторка Асоціації велосипедистів Києва Олеся Сторожук провела кілька днів в Івано-Франківську та оцінювала комфортність міста для користування велосипедом.

1

Про це вона написала у блозі АВК, пише Курс.

Олеся відзначила, що в Івано-Франківську достатньо велосипедистів і не лише в хорошу погоду, тому тут велосипед справді користується попитом. Проте дуже мало дівчат користуються таким транспортом.

"Майже за тиждень я зустріла всього 3 чи 4 дівчини на велосипедах, що говорить про те, що місто все ще не сприймається як bike-friendly", – написала велоактивістка.

Також вона помітила, що в Івано-Франківську багато людей старшого віку користуються старими велосипедами, однак молоді – більше.

Найбільше незручностей у пересуванні велосипедом пов’язані з вибоїнами на дорогах та скупченням автомобілів на окремих вулицях.

"Загалом, як у будь-якому невеликому місті, їхати було комфортно, не враховуючи кількох вузьких вуличок у центрі, що кишать автомобілями, і району центрального ринку, де треба проштовхуватися через ряд маршруток. Найбільша біда для франківських велосипедистів (за моєю оцінкою) – це дороги. Навіть у центральній частині купа вибоїн, узбіччями, схоже, теж ніхто після зими не займався".

Олеся Сторожук зауважує, що розробка велосипедної інфраструктури, зокрема створення велодоріжок, поки що в планах, але вже є чимало велопарковок.

"За моїми суб’єктивними спостереженнями, місто вже пережило захоплення велопарковками, де велосипед можна прикріпити лише за колесо, і більш нові екземпляри таки продумані так, щоб можна було кріпити велосипед за раму", – написала Олеся.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12