Logo
13 Жовтня 2014, 11:09

Лікарі попереджають про поширення нового грипу в грудні

За прогнозами Українського центру грипу і ГРВІ, початок епідемічного зростання захворюваності розпочнеться  наприкінці грудня.

грипп

Очікується, що новий епідемічний сезон буде непередбачуваним, поєднання різноманітних штамів, можуть спричинити небезпечні ускладнення для організму: вірус H1N1 (Каліфорнія) має звичайну симптоматику грипу, можливі ускладнення – гайморит, пневмонія; грип типу H3N2  (даний штам вірусу небезпечний геморагічними ураженнями легень).

Про це повідомила головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з епідеміології Марія Бойко.

За даними щотижневого моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ населення Івано-Франківської області, з третього тижня вересня спостерігається значне зростання числа випадків звернень за медичною допомогою з приводу респіраторних захворювань.

Найбільше зареєстровано звернень з приводу ГРВІ у  м.Івано-Франківську (56,6 на 10 тис.населення), Галицькому (45,5), Долинському (43,0), Калуському (30,3), Коломийському (34,5), Тисменицькому (28,0) районах. Серед захворілих, в середньому за останні тижні, дітей у віці 0-18 років реєструється 63-64,5% від загального числа звернень; в основному це діти шкільного віку та підлітки. Рівень захворюваності школярів складає 24,5-26,4%.

За повідомленням ВООЗ епідемічному сезоні 2014–2015рр.  вакцини проти грипу, матимуть наступний склад штамів, що ймовірно будуть циркулювати і на території України, а саме:

- подібний A/California/7/2009 (H1N1)pdm09,

- подібний A/штат Техас/50/2012 (H3N2),

- подібний B/штат Массачусетс/2/2012 (лінія Ямагата).

В групу особливого ризику підпадають: діти, вагітні жінки, люди похилого віку, люди, що мають хронічні хвороби легень, нирок, серця, ендокринні хвороби.

Для того щоб вберегтися від нових та сезонних штамів грипу, необхідно дотримуватися кілька правил: правильно харчуватися, додавати до раціону їжі багато вітамінів, займатися спортом, намагатися уникнути стресових ситуацій, та дотримуватися правил особистої гігієни.

Схожі Новини