Logo
5 Липня 2017, 09:30

Лише 1% франківських інтернів здали міжнародний тест для медиків

Цьогорічний іспит був подвійним випробовуванням для майбутніх медиків. Окрім стандартної частини тесту, яку в Україні складають щороку, вони мали пройти міжнародний субтест, заснований на стандартах оцінювання в США - екзамені USMLE (United States Medical Licensing Exam).
мдик

Про це йдеться на сторінці міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун, пише Бліц-Інфо. 

"З українською частиною переважна більшість впоралась. А ось результати міжнародного тесту підтвердили справжні проблеми нашої медичної освіти. Прохідний бал 70,5 набрали лише 3% інтернів, що складали іспит", - зазначає Супрун.

Слід зауважити, студенти івано-франківського медичного університету показали ще гірший результат. Тест здали лише 1% інтернів. Тобто, 3 із 300 осіб.

медик1

Як зауважує Уляна Супрун, тест USMLE має скласти кожен лікар в Сполучених Штатах, аби отримати право займатися лікарською діяльністю. "Це означає, що сьогодні між рівнем підготовки українських випускників медвишів та випускників закордонних університетів утворилася величезна прірва.Очікувана проблема в галузі, яка не розвивалася 25 років. Якщо ми хочемо, щоб українець лікувався не гірше, ніж американець чи європеєць, ми маємо нарешті прийняти виклик і вирішити ситуацію. Якісна медицина неможлива без належної підготовки медпрацівників. Тому ми наполягаємо на встановленні мінімального прохідного балу в 150, запуску медичної реформи, яка знищить хабарі в медичних університетах, розвиваємо нові медичні професії в Україні та шукаємо нові стандарти підготовки для медпрацівників. Час усвідомити, що зміни не відбуваються самі по собі. Ми повинні змінюватися також", - зазначає міністр. медик2 Результати іспиту "Крок 3. Загальна лікарська підготовка", який лікарі-інтерни складали у 2017 році. Треба зазначити, стандратний тест здали 93,3 франківських інтернів.