Logo
22 Липня 2015, 14:53

Майже п'ять мільйонів за паркування в Івано-Франківську щорічно йдуть у кишеню чиновників

Сьогодні, 22 липня, відбулася презентація проекту "За прозорий бюджет в Івано-Франківську". Ініціатива об'єднує 15 громадських організацій по цілій Україні.

паркування

Основні критерії діяльності проекту - прозорість та доступність місцевих бюджетів для простих жителів. Активісти визначать, чи долучається населення до формування і розподілу бюджету, оскільки бюджет формуються із коштів населення. Одним із важливих аспектів є навчання для журналістів та громадських діячів, яким чином можна здійснювати моніторинг, пише "Стик".

Перша ініціатива - моніторинг "Сервіс-авто". Через запити, створені центром "Антикорупційна платформа", вдалося отримати штатний розпис підприємства, кількість паркомісць в місті. Виявилося, що в Івано-Франківську 563 паркомісця, які працюють з 8 до 18 години. Навіть при заповнені 80% сума становить 13500 гривень в день - це майже п'ять мільйонів на рік. Борг цього підприємства наразі становить 766 тисяч гривень.

"Влада зацікавлена в діяльності такого підприємства, де гроші розкрадаються, і пізніше розподіляються між окремими людьми. Якщо вирахувати витрати, чистого прибутку має бути близько трьох мільйонів. Тому у встановленні паркоматів чиновники не зацікавлені, адже готівку легше "відмити". Це підприємство дофінансовується із місцевого бюджету", - зауважує керівник проекту Віталій Світлик.

Він додав, що є багато запитань і щодо оренди земельних ділянок підприємством "Сервіс-авто".