Logo
21 Березня 2019, 14:55

У Франківську розповіли, чим цьогоріч вражатиме фестиваль "Карпатський простір"

Сьогодні, 21 березня, у Івано-Франківську відбулась прес-конференція з нагоди IV Міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір».

Цьогоріч фестиваль триватиме 3-5 травня.

На конференції обговорили програму фестивалю, тему цьогорічного міжнародного круглого столу, перелік локацій, країн-учасниць та новинки фестивалю, інформує Типовий Франківськ.

Автором ідеї та співзасновником є генеральний директор - художній керівник Київського національного академічного театру оперети Богдан Струтинський.

«Фестиваль «Карпатський простір» уже став гордістю Прикапаття. Його очікують не тільки наші краяни, а й мешканці інших країн. Адже у рамках другого фесту до міста завітало 43 делегації. Сподіваємося, що четвертий «Каратський простір» буде ще особливішим», - зазначає перший заступник голови ІФ ОДА Марія Савка.

Відтак додає, що цьогоріч круглий стіл буде присвячений децентралізації, адже це дасть можливість якісно завершити реформу.

Заступник голови Івано-Франківської обласної ради Сергій Басараб відзначає, фестиваль коштуватиме близько 1 мільйона гривень.

««Карпатський простір» створює імідж Івано-Франківська на міжнародній арені. Тож цьогоріч очікуємо багато гостей з України та закордону», - додає міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак зазначає, що окрема локація фестивалю, присвячена писанкам, буде у Коломиї.

Богдан Струтинський розповідає, що на фестивалі буде представлено 14 різних просторів-локацій, зокрема і кілька нових. Як і минулоріч багато уваги буде наділено живопису, скульптурі, літературі, кіно, музиці, народному мистецтву та театру.

«Цьогоріч «Карпатський простір» розпочнеться 3 травня о 18 годині на Вічевому майдані театральною ходою. А хедлайнерами головної сцени стануть «The Hardkiss», «Kazka» та «Willy William», - зазначає автор ідеї. - Ми дуже давно хотіли запросити «The Hardkiss» на сцену Франківська, і нарешті вони виступлять тут. Щодо «Willy William», то у його райдері є вимога щодо п’ятизіркового готелю, а такого у місті немає. Якщо виконавець не погодиться на інший готель, ми запросимо на фест «Vanotek»».

За словами Богдана Струтинського, у фестивалі візьме участь близько 20 країн: Україна, Грузії, Польща, Азербайджан, Болгарія, Угорщина, Молдова, Австрія, Литва, Латвія, Естонія, Франція, Білорусь, Словаччина , Румунія, Чехія, США та інші.

Співорганізаторами фестивалю є Міністерство культури України, Міністерство інформаційної політики Україні, Івано-Франківська ОДА, Івано-Франківська обласна рада, Івано-Франківська містка рада, Національна спілька театральних діячів України та Національного академічного театру оперети.

Схожі Новини