Logo
9 Листопада 2014, 22:29

Мар`яна Вершиніна: «Мами Прикарпаття» – це своєрідний клуб за інтересами, де можна не лише розвиватися як мама і особистість, але й знайти друзів та однодумців»

Материнство – це не лише кропітка праця, але й ціла наука. Бути хорошою мамою, піклуватися і виховувати дітей, але не забути при цьому й про себе – завдання непросте. Кажуть, найкращий приклад, який батьки можуть дати дітям, то власне життя, власна поведінка та власні успіхи.

Гуртом все робити легше та веселіше. Тому активні матері об`єдналися в ГО «Мами Прикарпаття», щоб мати можливість розвиватися поруч із своєю дитиною, вирішувати проблеми, які постають перед мамами, а також тішити своїх дітей різними забавами.

Розмовляємо про діяльність цієї громадської організації з її керівником Мар`яною Вершиніною.

-   Розкажіть з чого все починалося? Що саме наштовхнуло на створення організації «Мами Прикарпаття»?

-   Почалося з того, що дитячі садки у літній період закривають на дуже тривалий термін, і я через це втратила роботу. Прийшло літо і садок закрили на 2 місяці. Оскільки в мене немає з ким лишати дитину, тому я була змушена залишатися вдома.

Як виявилося, з такою проблемою зіштовхнулася не лише я. На форумах, де спілкуються мами Івано-Франківська, це питання обговорювалося вже дуже давно. Було багато незадоволених, але оскільки мами постійно заняті дітьми і не мають часу і можливості займатися вирішенням таких проблемних моментів, то воно так і залишалося невирішеним.

Це наштовхнуло мене на думку, що потрібно створити якусь спільноту, яка б об`єднала мам, адже гуртом набагато легше вирішувати актуальні питання. Адже проблема із закриттям садків у літній період не була єдиною. В той час було складно влаштування дитини в дитячий садок, так як розпочалася електронна реєстрація. Було багато проблем з хабарництвом у дитсадках. Це наштовхнуло на те, що потрібно згуртувати людей в колектив і намагатися спільно вирішувати добиватися бажаного результату.

3

-     То скільки часу вже існує організація, яка об’єднує прикарпатських матерів?

-     Діяльністю активною вже займаємося два роки. Але офіційно зареєстровані, як громадська організація, з квітня 2014 року.

Спочатку просто збиралися, обговорювали проблеми, думали як їх можна вирішити. Зрозуміли, щоб звертатися до органів влади потрібно створити офіційне об`єднання. Це дасть змогу адресувати відповідні запити, заяви чи звернення до влади від імені громадської організації «Мами Прикарпаття», а не просто від занепокоєних громадянок.

-   Як мені відомо, ви займаєтеся не лише вирішенням проблем, актуальних для матерів та їх дітей.

-  Так. Спочатку організація створювалася саме з цією метою. Але згодом ми зрозуміли, що займатися лише проблемами скучно і важко. Тому почали організовувати дозвілля і різні розважальні заходи як для діток, так і для їхніх мамочок.

Ми проводимо зустрічі з психологами, семінари, тренінги, свята для діток. Крім цього, організовуємо майстер-класи, на яких мами можуть навчитися чогось нового, щоб згодом своє вміння використовувати як хобі, або, навіть, як ремесло для додаткового заробітку.

На заходах, які ми проводимо мами вчаться чомусь новому, не відриваючись при цьому від дітей. Більшість заходів ми проводимо паралельно: в одній кімнаті зайняті чимось цікавим мами, а в  іншій – бавляться та розвиваються діти.

 4

-    У вас є своє приміщення, де ви проводите заходи?

-    Це дуже болюча для нас тема. Приміщення – це те, чого ми зараз найбільше потребуємо.

У нас було приміщення, але на даний момент його немає. Оскільки оренда дуже дорога, а ми громадська організація, неприбуткова, тому утримувати приміщення не можемо собі дозволити.

Ми зверталися із проханнями до міської влади. Проте, потрібно розуміти, що  нам не підійде будь-яке приміщення. Дітей куди-небудь не заведеш, у приміщенні має бути чисто, тепло, санвузол, і воно не може бути маленьким. Потрібно, як мінімум, дві кімнати, де окремо зможуть знаходитися мами та діти.

Зараз іде зима, на вулиці, на жаль, вже не проведеш ніяких заходів. Якби в нас було своє приміщення, то змогли б організовувати всього набагато більше, набагато частіше і набагато краще.

5

-     Скільки мам у вашій організації?

-   В середині літа було близько 300 написаних заяв. Ми стараємося на всіх своїх заходах закликати мам вступати до нашої організації, долучатися.

Проте прихильників у нас набагато більше. Зрозуміло, що кількість учасників організації завжди змінюється. Адже діти виростають, змінюються проблеми та зацікавлення. Приходять нові мами з новими дітками. Цей рух постійний.

У нас дуже широкий спектр заходів. Кожна мама може знайти щось для себе і своєї дитини. Когось цікавить активний відпочинок, нещодавно ходили з мамами на Говерлу, когось навпаки – пасивний, якийсь семінар чи тренінг. Є ті, кого більше цікавить вирішення якихось актуальних проблем. Вони проходять до нас із ними і ми разом намагаємося вирішувати.

У нас дуже різні мами, з різноманітними поглядами на життя. «Мами Прикарпаття» – це такий собі, своєрідний клуб за інтересами, де можна не лише розвиватися як мама і особистість, але й знайти друзів та однодумців.

2

-    Що мамам Прикарпаття вдалося змінити в місті, щоб покращити своє життя та життя своїх дітей?

-  Ми активно займаємося питанням дитячих майданчиків. Проводили конкурс на кращий проект дитячого майданчика в центральній частині міста, який набув великого розголосу. Але, на той момент нам не вдалося отримати достатньої кількості якісних проектів.

Свої зусилля ми об`єднали з міською владою, а саме з Департаментом архітектури та містобудування та організацією «Тепле місто». Зараз стартував новий, вже міжнародний, конкурс на кращий проект дитячого простору в центральній частині Івано-Франківська. Конкурс має назву «Місто дружнє до сімей».

Ми взяли за основу не лише сквер Міцкевича, але й історичну частину міста. Визначено 5 локацій, де мають бути розташовані дитячі майданчики.  Перша – за «білим домом», друга – на площі Міцкевича (тут буде дві локації: територія біля бібліотеки та біля кінотеатру «Люм`єру»), третя – прохідна зона біля Медуніверситету, четверта – сквер за кінотеатром «Космос» та п’ята – на вулиці Низовій.

Конкурс має завершитися 1 червня 2015 року. Тоді перейдемо до другого етапу цього проекту – реалізації. Поки-що не хочемо забігати наперед, чекаємо результатів конкурсу.

-    Міська влада дослухається до вас? Враховує бажання, пропозиції ГО «Мами Прикарпаття»?

-   Якщо стосовно садків і їх роботи, то цього року вони закривалися в літній період менше як на два місяці. Влада обіцяла, що врахує, що є така потреба. І мабуть, так і зробили. Обіцяли, що закриють лише на місяць, але через різні обставини це зробити не так легко. Влітку садки потребують мінімального ремонту, а крім цього є проблема із фінансування. Ми віднеслися з розуміння, але і надалі будемо слідкувати за вирішенням цієї проблеми. Вносити свої пропозиції, як можна це питання вирішити. Зокрема, пропонуємо закривати садки почергово, поки-що відповіді не отримали, тому будемо і далі працювати в цьому напрямку.

Крім цього, міська влада включила ГО «Мами Прикарпаття» в робочу групу, яка буде давати «добро» на встановлення дитячих майданчиків в центральній частині міста. Я, як керівник організації та представник громади, увійшла в цю робочу групу. Це вважаю нашим досягненням тому, що не завжди влада хоче слухати громаду.

6

-   Так розумію, що основна діяльність відбувається в Івано-Франківську. А як щодо районів? Адже назва ваша – «Мами Прикарпаття».

-   Так, основна частина наших мам є мешканками Івано-Франківська. Тому, як правило, заходи проводяться в обласному центрі. Але, є чудова тенденція, яка мене дуже тішить. Вже почали проявляти активність і мами з різних районів Івано-Франківської області.

Зокрема, на заходи до нас приїжджають мами із Калуша, Богородчан, Брошнева. Калуські мами просять допомагати організовувати щось в Калуші. Питають порад, готові організовувати все самі, збирати мамів, проводити заходи. Просять ідеї, завдання і т.д.

Тому, можу із впевненістю сказати, що мами усього Прикапаття по-троху почали активізовуватися, і підтримують ідею нашого громадського об`єднання.

-   Що мами можуть знайти не лише для своїх дітей, але й для себе у вашій організації?

-   Основна задумка організації була спрямувати роботу саме на матерів. Щоб мами в декреті могли не лише займатися з дітьми, але й паралельно розвиватися й самі. Тому ми часто проводимо майстер-класи і тренінги.

Дуже багато в нас мамочок творчих, креативних. Багато з них вже отримують дохід, паралельно перебуваючи в декреті. Хтось шиє, хтось вишиває, роблять якісь речі ручної роботи. Плануємо провести семінари успішних мам, які б ділилися своїм досвідом про те, як виховувати дитину і паралельно заробляти своєю улюбленою справою чи хобі.

7

-    А як виникають ідеї для проведення заходів?

-   Мами самі приходять і пропонують, кажуть чого б хотіли навчитися, взнати. Вони самі дають ідеї. Наприклад, одна з мам каже, що вміє щось робити і пропонує навчити цього інших. Для нас в цьому немає проблем, організовуємо і робимо.

До нас можна прийти із будь чим, навіть, з простою голою ідеєю. Ми обов’язково її вислухаємо і постараємося втілити в життя, знайти однодумців, які готові її підтримати.

-   Які останні заходи цікаві проводили?

-  Нещодавно провели для дітей вечірку «Хеловін». Минулого року ідею подала одна із мам. Діти дуже люблять костюмовані заходи. Проте ідея з`явилася за два дні до свята. Тому, щоб все відповідно організувати ми перенесли вечірку на наступний рік, із серпня місяця готувалися, шукали приміщення, костюми і т.д. Близько 100 учасників взяли участь в цій вечірці.

Також днями, вже вдруге, організовували фотосесію «Золота осінь». Всі дітки отримали подарунки, фотосесія була безкоштовна, кращі фото будуть надруковані в журналі «Версаль». Самі знаходимо фотографа, самі робимо декорації. Я вже не пам’ятаю чия це була задумка, але такий захід прижився, як і багато інших, які потім повторюються з року в рік.

1

-    Де можуть знайти вас усі охочі долучитися до ГО «Мами Прикарпаття»?

-   Мами можуть слідкувати за нашою діяльністю в групах  ГО «Мами Прикарпаття» у всіх найпопулярніших соцмережах. Групи створили для кращої комунікації, обміном інформацією, висвітлення тих чи інших подій і заходів, які наша організація проводить. Там можна знайти всі потрібні контакти.

З радістю запрошуємо всіх мам Прикарпаття долучатися і разом насолоджуватися материнством.

Схожі Новини