Logo
21 Серпня 2015, 13:05

Міська влада пропонує перенести краєзнавчий та художній музей до Палацу Потоцьких (ПРОЕКТ)

Управління туризму виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради оприлюднило проект реконструкції Палацу Потоцьких, де планують створити культурно-мистецький центр, а також перенести туди художній та краєзнавчий музей.

pototskih

Про це повідомляють активісти ГО “Поступовий гурт франківців” в мережі Фейсбук.

“Отже поступили перші пропозиції щодо палацу Потоцьких…від управління туризму місквиконкому Івано-Франківська. Ваша думка панове…?”, – пише Андрій Давидюк.

Так, проектанти пропонують створити на базі Палацу Потоцьких Центр туристичного та громадського спрямування обласного значення, який би складався з наступних будівель – художній музей, краєзнавчий музей, музей історії міста, конференц зал, адміністративні і господарські спорути, туристична інфраструктура, повідомляє Галка.

Запропонований проект встигли розкритикувати:

Ця пропозиція розглядалась вже років два тому. Розглядалась на Консультативній раді і обговорювалась в інших середовищах громадських. Пропозиція не має наукового підгрунтя. Не обгрунтована реальними потребами міста і створена до опрацювання центральної частини міста Історико-архітектурним Опорним планом. Відсутнє історико-містобудівельне обгрунтування і не могли бути враховані останні висновки археологічних вишукувань і обстежень. Але свого часу була одним з чинників що прискорили початок археологічних розкопок, як альтернативи необдуманим проектним авантюрам. Власне такого роду “скороспілі” прожекти чомусь ігнорували необхідність першочергових історико-архівних і археологічних досліджень і розвідок. Прошу мене вибачити за різкий тон (Я навіть не знаю автора проекту), але щоразу дивує і ображає “сміливість” проектантів в робленні таких версій, що ігнорують наукові історичні розвідки в історичному середовищі. І, як наслідок, легковажні посилання на такі “клаузури” як на готові версії освоєння комплексу. Це надзвичайно небезпечна практика”, – пише Ihor Panchyshyn.

pototskih1

pototskih2

pototskih3

pototskih4

pototskih5

pototskih6

pototskih7

pototskih8

Схожі Новини