Logo

11 Липня 2019, 16:28

Молодий прикарпатець зламував комп'ютери геймерів і добував криптовалюту

За створення та розповсюдження шкідливого програмного забезпечення хакер опинився на лаві підсудних.

До Долинського районного суду Івано-Франківської області надійшов обвинувальний акт про обвинувачення 22-річного долинянина у створенні з метою розповсюдження та розповсюдженні шкідливих програмних засобів, призначених для несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерів, комп’ютерних мереж та мереж електрозв’язку (ч.1 ст. 361-1 Кримінального кодексу України), передає Типовий Франківськ.

Як встановлено органом досудового розслідування обвинувачений з 2018 року по даний час, будучи обізнаний про принципи дії шкідливих програмних засобів та наслідки їх використання, заборону розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, використовуючи серію продуктів компанії «Майкрософт», які включають інтегроване середовище розробки програмного забезпечення створив електронний файл, який є шкідливим програмним забезпеченням, для генерування крипто валюти, використовуючи потужності комп’ютера жертви.

Окрім цього це програмне забезпечення відключає всі програми захисту, що знаходяться на комп’ютері жертви, що значно ускладнює виявлення та ліквідацію потенційного шкідливого програмного забезпечення. В подальшому обвинувачений з метою приховання шкідливого програмного забезпечення використовуючи спеціальне програмне забезпечення, змінив програмний код в програмі, яка надає переваги над гравцями у комп’ютерній грі «GTA: San Andreas Multiplayer». Таким шляхом хлопець поширював шкідливий код на «Trojan:Win32/Tiggre!rfn» при запуску Windows.

Прокурор та обвинувачений дійшли згоди про призначення покарання останньому в межах санкції ч.1 ст. 361-1 КК України у вигляді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян що становить 8500 грн.

Підготовче судове засідання призначено  на 11.30 год. 23 липня 2019 року