Logo
8 Серпня 2017, 20:50

Минулого року Івано-Франківщину відвідало 4 мільйони туристів

Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації спільно із Київстар реалізувало проект моніторингу міграцій громадян в Івано-Франківській області.

туристи

За даними дослідження, минулого року на Прикарпаття приїхало понад 4,3 млн відвідувачів-абонентів Київстар з 23 областей України. В той же час, за офіційними статистичними даними, чисельність туристів і екскурсантів становила 2,1 млн осіб (без урахування гостей садиб сільського зеленого туризму). Окрім того, оператором було зафіксовано 97,6 тис. осіб-абонентів закордонних мереж.

«Ми були приємно здивовані даними, отриманими в результаті моніторингу. Адже зрозуміли, що досі недооцінювали туристичний потік нашого регіону, – говорить Віталій Передерко, начальник  відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації. – Отримана інформація дасть можливість місцевій владі приділити більше уваги маркетинговій політиці туристичних напрямків, щоб привабити туристів з тих областей України, звідки зараз їдуть найменше».

Найбільша кількість гостей приїздила до регіону із Львівської (25,27%), Чернівецької (18,55%), Тернопільської (17,07%), Київської з м. Київ (11,10%) та Закарпатської (7,10%) областей.

Серед лідерів іноземного потоку – Російська Федерація (15,26%), Польща (14,38%), Італія (9,52%), Молдова (7,36%), Естонія (6,68%) і Білорусь (6,68%). Звичайно, слід враховувати, що в отриманих даних є частка так званих трудових мігрантів, що властиве всім областям Західної України.

Цікавим фактом стало також те, що, в цілому, наш регіон популярний для туристичних поїздок протягом усього року: влітку це понад 1,3 млн осіб, взимку та восени – по 1,0 млн, навесні – 0,9 млн осіб, що їдуть до нас з інших областей України.

Найбільше відвідувачів приїжджає на Прикарпаття у серпні – понад 480 тис. українських (крім мешканців Івано-Франківщини) та понад 11 тис. іноземних абонентів. Практично однакові високі показники зафіксовано у грудні-січні, травні та вересні.