Logo
29 Березня 2019, 20:50

На Франківщині шахраї видавали себе за іноземних лікарів та обманювали людей

Обвинувальні акти стосовно 15 учасників злочинної організації, яка мала структурні підрозділи в Києві, Житомирі та Івано-Франківську, скерували до суду.

Групу шахраїв очолював громадянин Росії, повідомиляє Генеральної прокуратури України.

За наслідками досудового розслідування стосовно 15 учасників злочинної організації затверджені обвинувальні акти, які скеровані до суду.

Так, наприкінці 2017 року підрозділами Національної поліції України, за процесуального керівництва досудовим розслідуванням працівниками Генеральної прокуратури України, ліквідовано злочинну організацію, яка упродовж 5 років ошукувала довірливих громадян переважно одиноких похилого віку.

Учасники злочинної організації, яка мала розгалужену мережу, зокрема структурні частини у м. Києві, Житомирі та Івано-Франківську, використовуючи телефонний зв'язок, вводили в оману потерпілих, шляхом повідомлення їм неправдивих відомостей про існування та діяльність на території України неіснуючих державних медичних установ, в котрих нібито працюють особи з вищою медичною освітою - лікарі, у тому числі запрошені з інших країн.

Видаючи себе за іноземних лікарів, розмовляючи з удаваним іноземним акцентом. Пропонували за допомогою вигаданих новітніх технологій, здійснити успішне лікування будь-яких захворювань, у тому числі тяжких та не виліковних.

У подальшому, потерпілим, в окремих випадках навіть після повідомлень про можливе настання смерті у разі не придбання «чудо-ліків», пропонували за значні суми коштів неіснуючі лікарські засоби від різноманітних захворювань, у тому числі вигаданих шахраями після псевдодіагностики.

При цьому фактично реалізовувались дешеві вітчизняні лікарські засоби, з яких попередньо було видалено відповідне маркування чи дешеві біологічно активні домішки, які взагалі не є лікарськими засобами.

Також правоохоронними органами встановлено, що лідером злочинної організації є громадянин Російської Федерації. Він організував таку схему ошукання громадян на території обох країн. Наразі його оголошено у розшук.

Схожі Новини