Logo
1 Липня 2015, 09:00

На громадських слуханнях франківці проголосували проти будь-якої забудови біля озера (ФОТО)

В Івано-Франківську пройшли громадські слухання для мешканців території колишнього ЖЕО №7 в рамках коригування генерального плану міста. Ці слухання зібрали рекордну кількість франківців – майже 200 осіб прийшли обговорити долю зеленої зони біля міського озера, де сьогодні вже розпочалося скандальне будівництво.

1

Головний архітектор Володимир Гайдар проінформував людей, що проектанти генерального плану скоригували його, врахувавши наміри орендарів двох конфліктних земельних ділянок змінити цільове призначення з зеленої зони загального користування на житлову забудову, пише Галицький кореспондент.

“Пропозиції, внесені проектантами – як варіант розвитку території біля озера. Йшлося про компромісний варіант відразу відділити територію житлової забудови і зелену зону. Адже ще розробники попереднього генплану склали документ, яким пропонувалося всю територію віддати під забудову, також є проект забудови від “Вамбуду”, який усі бачили, і два договори оренди, де чітко вказано, що земля віддається під житлову забудову”, - пояснив Володимир Гайдар.

Компромісний варіант, за його словами, мав недопустити конфлікт у судах. Головний архітектор наголосив, що зараз є шанси відвоювати цю територію як рекреаційну зону: “Подавайте пропозицію, щоб ми на сесію міської ради винесли рішення, що житлової забудови там не повинно бути!”

Ніхто з присутніх на слуханнях не висловився за забудову приозерної зони. Богдан Вовкович запропонував на цій ділянці збудувати палац спорту, але цю пропозицію не підтримали. Настрої громади узагальнила Валентина Тарасюк: “Всі, хто сьогодні прийшов на слухання – проти забудови цієї землі біля озера. Все місто користується озером і його територією, всі тут гуляють і відпочивають. Тож давайте внесемо пропозицію, що громада міста проти будь-якої забудови на цій ділянці біля озера”.

Цей виступ усі підтримали оплесками. Результатом слухань стало два документи – колективна заява на ім’я міського голови та депутатів міськради проти зміни цільового призначення зеленої зони загального користування території з боку вулиць Ленкавського-Гурика, підписана понад сотнею присутніх, а також 50 індивідуальних письмових пропозицій головному архітектору міста з тією ж вимогою. Ці документи активісти Світлана Романко та Тарас Случик передали Володимиру Гайдару відразу наприкінці слухань. У колективній заяві також ішлося про альтернативний проект створення громадського ЕКО-парку на конфліктній ділянці біля озера, презентація та обговорення якого відбудеться 1 липня о 15.00 у актовій залі Інституту мистецтв ПНУ.

2

4

3

Схожі Новини