Logo
25 Червня 2015, 09:02

На Івано-Франківщині створять службу екстреної медичної авіації

Про це йшлося сьогодні на зустрічі голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука з провідними фахівцями служби за кордоном – керуючим партнером Alfa-Helicopter, постачальником вертолітної екстреної медичної допомоги (HEMS) в Чехії, активним HEMS пілотом, доктором Павелом Мюллером, директором Польської служби екстреної медичної авіації (HEMS - LPR), членом ради директорів EHAC (Європейська координаційна організація повітряної медичної допомоги) доктором Робертом Галонзковським.

авіація

«Ми домовилися про початок аналізу щодо відкриття гелікоптерної служби медичної допомоги в Івано-Франківську, – зазначив у коментарі журналістам доктор Павел Мюллер. – При цьому не пропонуємо конкретні рішення, адже приїхали в область, щоб врахувати ваші конкретні потреби».

Створення служби екстреної медичної авіації, як наголошувалося, передбачає організацію роботи диспетчерської, а також наявність матеріальних і кадрових ресурсів. Щодо останніх, то в області є бригада медиків, готових вже сьогодні забезпечувати діяльність служби. Якою конкретно вона буде і на чому базуватиметься, за два місяці визначить спеціальна робоча група, яка працюватиме на Івано-Франківщині. Ініціатива отримала підтримку на рівні обласної влади, повідомляє прес-служба ОДА.

«Наші зусилля спрямовані на те, щоб під час ведення в Україні війни Івано-Франківська область прогресувала в напрямку розвитку екстреної медичної допомоги, – підкреслив на зустрічі голова облдержадміністрації Олег Гончарук. – Враховуючи те, що область є гірською, особливо актуально забезпечити вчасне надання медичної допомоги. Про це свідчить і невтішна статистика лікарів. Тому перемовини з приводу створення служби екстреної медичної авіації є на сьогодні доречними і потребують підтвердження у практичній площині».

За даними прикарпатських медиків, щорічно бригади обласного центру екстреної медичної допомоги здійснюють понад 60 тисяч виїздів у гірських районах. Кожен п'ятий пацієнт доправляється у лікувальні заклади краю. 40 відсотків від загальної кількості автомобілів «Швидкої допомоги» у гірській місцевості доїжджають за викликами упродовж 40 хвилин (згідно з діючими нормами цей час має бути скороченим удвічі). Протягом року кількість летальних випадків до приїзду бригади швидкої медичної допомоги сягає 400- 450. Майже 200 померлих потребували екстреної медичної допомоги.