На Івано-Франківщині зафіусували вірус африканської чуми. Оголошено карантин

У Городенківському районі працівники держпромспоживслужби зафіксували вірус африканської чуми на одному з приватних господарств. В 20-кілометровій зоні оголошено карантин. На виїзді з села стоять блокпости.

чума

Вірус зафіксували в с. Топорівці Городенківського району, пише Місто.

“Почали хворіти і гинути свині, ми відібрали матеріал, лабораторії підтвердили вірус африканської чуми. Сьогодні було проведене засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, затверджені заходи і визначені виконавці. На в’їзді і виїзді з села стоять блокпости”, – коментує начальник головного управління Держпромспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський.

Як каже пан Гурський наразі встановлюють причину зараження свиней. Проте неофіційно такою називає неконтрольованість ввезення свиней до господарств.

“Колись супроводжувались документами, зупиняла поліція, перевіряла вантажі, а зараз можна хоч ядерну боєголовку возити”, – коментує Гурський.

І додає, що на Прикарпатті таких випадків два. У даному приватному господарстві й у індивідуальному секторі дикої фауни. У Закарпатті випадків зараження африканською чумою – 13, в Хмельницьку – 4-5, як і у Вінниці.

Гурський каже, що чуму в Городенці передбачали, адже була певна клінічна картина. Наразі перше завдання – локалізувати вірус і не дати людям вивезти заражене м’ясо за межі епідзони. Для цього ставлять пости у двох напрямках і перекопують ровами польові дороги.

За інформацією управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА, 12 вересня о 17.00 год. до ОКЦ Управління ДСНС в Івано-Франківській області від Головного  управління Держпродспоживслужби в області поступило повідомлення про загибель  свійських свиней  в кількості 11 голів  в фермерському господарстві «На горі» та в 1 господаря  в с. Топорівці, Городенківського району Івано-Франківської області (з них внаслідок ураження вірусом африканської чуми -3 одиниці). Всього в даному фермерському господарстві знаходилось 45 свиней.

За результатами дослідження  Державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 007351 п.м./17 від 12.09.2017 року). На місці загибелі та знищення залишків трупів свиней проведена дезінфекція.

12 вересня відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Зона захисту в радіусі від 3 км до 10 км від неблагополучного пункту, в яку входить територія с. Топорівці та с. Торговиця Городенківського району, с. Підвисоке Снятинського району.

Залучено Городенківське районне відділення Національної поліції, 2 чол., техніки –1од; Управління Держпродспоживслужби в районі,  6 чол., техніки -2 од; Головне управління Держпродспоживслужби в області – 2 чол., 1 од. техніки та 3 чол. МОГ Городенківського РВ У ДСНС в області.

1790 1