Logo

11 Лютого 2019, 17:26

На Коломийщині показали, як працює новітнє медичне обладнання (фото)

Сьогодні, 11 лютого, у Коломийській центральній районній лікарні та поліклініці презентували новітню медичну апаратуру.

Про це повідомляє Типовий Франківськ.

Головний лікар Коломийської ЦРЛ Петро Лесів розповідає, що у Коломийському районі щорічно від інфаркту потерпає 140-150 людей та 320-330 від інсульту. Щоб попередити, спрогнозувати захворювання, виявити ранні стадії, обстеження ангіографом повинні пройти якомога більше людей. Апарат може обстежувати не лише коронарні судини, а й мозкові, нирки та кінцівки.

«Обстеження є дорогим і коштує близько 4-5 тисяч гривень. Проте лікарня вже написала листи до Департаменту охорони здоров‘я, міської та районної рад для передбачення додаткової грошової допомоги, » - зазначає головний лікар.

Ангіографи є і в інших містах України. Проте Коломийська ЦРЛ є першою районною лікарнею на Прикарпатті, яка отримала таке обладнання.

Народний депутат України Андрій Іванчук подякував Президенту України, представникам влади, а також лікарям за хорошу роботу. І зазначив, що Коломия є чи не найкращою по рівню обладнання та медицини. 

Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук каже, що встановлення новітньої апаратури є чудовим стартом, а Коломия є базовим майданчиком для розвитку медицини в області. Адже зміни, що відбувались впродовж п'яти років, є свідченнями плідної праці.

Крім того, Олег Гончарук відзначив, що Івано-Франківщина почала ефективно розвиватися, відколи франківські депутати об'єднали спільні зусилля із ВРУ та Президентом України.

Наразі у ЦРЛ проведено уже 8 коронарографій. На одній було виявлено звуження судин, зроблено коронарне стентування.

Апарат може працювати цілодобово. Для однієї процедури потрібно близько години.

Лікарі пройшли спеціальне навчання в Україні та закордоном.

Також у коломийській поліклініці працює новітній мамограф, який діагностує рак грудей та інші пухлини на початкових стадіях. За рік роботи діагностовано близько 30-40 випадків злоякісних новоутворень, а також 250 випадків доброякісних.

У закладі є новий рентген апарат, який дозволяє робити рентгенографію і рентгеноскопію і приймає близько 60 людей в день, а також УЗД апарат експертного класу.

Народні депутати України Володимир Шкварилюк та Максим Бурбак  зазначили, що Коломия є яскравим прикладом для наслідування у медицині.