Logo
29 Травня 2019, 17:52

У середмісті Франківська реставрують фасад однієї з будівель

В Івано-Франківську на вулиці Незалежності тривають роботи з опорядження фасадів будинку №34, які перебували у незадовільному стані – відшарувалася та осипалися штукатурка.

Про це повідомляють в Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності ІФ міської ради, пише Типовий Франківськ.

Ініціативна група мешканців будинку звернулася до Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради за погодженням паспорту опорядження фасадів будівлі.

За словами т.в.о. головного архітектора міста Артура Прокіпчука, згідно з цим документом і формується зовнішній вигляд об'єкту архітектури.

Він визначає опоряджувальні матеріали (назву матеріалу, фактуру, колір з наведенням найменування або маркування у відповідності з каталогами виробника матеріалу). Паспорт опорядження фасадів є важливою і невід'ємною частиною проекту капітального ремонту або термомодернізації будівлі, який передбачає утеплення зовнішніх стін з їх подальшим опорядженням.

Перед початком робіт у будинку №34 на вулиці Незалежності було перевірено стан конструктивних елементів споруди, декору.

Після цього зовнішні стіни очистили від бруду і старого оздоблювального шару та відремонтували виявлені пошкодження (тріщини, заглибини).

Далі було підготовлено поверхню під нанесення кількох шарів фарби.

Крім того, має бути виконано ремонт піддашків та опорядження цоколя.

Схожі Новини