Logo
25 Квітня 2019, 09:05
Теги: доходи

На Прикарпатті 18 осіб задекларували мільйонні статки

На Івано-Франківщині з початку року 4718 прикарпатців подали декларації про майновий стан і доходи, що на 30 відсотків більше ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ольга Волощук, пише Типовий Франківськ.

Зокрема, вона зазначила, що 1888 декларацій подано фізичними особами, які зобов’язані  були подати декларацію та 2830 - на отримання податкової знижки.

Загальна сума задекларованого доходу становить 550,1 млн грн, до сплати нараховано 4,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 1,3 млн грн військового збору. Уже сплачено до бюджету 2,1 млн грн ПДФО та 378 тис грн військового збору.

Також посадовиця звернула увагу, що серед декларантів є мільйонери. Доходи в розмірі понад 1 мільйон гривень задекларували 18 громадян на загальну суму 88,4 млн. гривень.

Ольга Волощук нагадала, відповідно до норм Податкового кодексу України, громадянам які зобов’язані задекларувати доходи та особам, які проводять незалежну професійну діяльність необхідно подати декларацію про доходи, отримані минулого року. Визначені зобов’язання підлягають сплаті до 1 серпня поточного року.

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає у разі:

- отримання доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, не зареєстрованих як самозайняті особи). До таких доходів належить, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого  ступеня споріднення,   тощо;

- отримання від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- отримання іноземних доходів та в інших випадках, передбачених законодавством.

Декларація громадянами подається за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою до 2 травня поточного року. Для громадян, які мають право на податкову знижку – до 31 грудня 2019 року.