Logo
20 Березня 2019, 16:35

На Прикарпатті через грибок у школі діти змушені вчитися в клубі і сільраді

Без школи залишилися півтисячі учнів села Красноїлля, на Прикарпатті. Другий місяць уроки вчителі проводять у клубі або в сільраді.

Місцеву школу закрили, бо її з фундаменту до даху вкрив грибок. Кабінет першого класу увесь у червоному кольорі від грибка: він на партах, плафонах, стінах. На підлозі він пустив коріння. Саме тому батьки збунтувалися.  Два тижні взагалі не пускали дітей до школи. Потім  переселили класи в клуб, інтернат і сільраду, а тому шкільний дзвоник тепер лунає просто посеред села. 

Тепер на одну парту в селі два з половиною учні. Вчителі розповідають, що зсувають по дві парти, адже так за них поміщається п’ятеро школярів. Дошки стоять на стільцях. У деяких кімнатах вони стоять у різних кутках, бо одна велика не влізає.

Детальніше в сюжеті ТСН.

 

У школі зірвали всю підлогу. Класи провітрюють та просушують. Грибок чистять, але такі дії не дуже допомагають: грибок виростає знову.

Керівництво школи багаторічних проблем із підлогою не помічало. Лише зараз навчальний заклад оглянули експерти. Школі 50 років. Коли будували, то не думали про гідроізоляцію і водовідведення, тому фундамент роками збирав вологу. Проблем побільшало, коли в школі поміняли вікна. "Під час встановлення металопластикових вікон зупиняється циркуляція повітря і це негативно впливає на стан дерев’яної підлоги", - пояснює директор департаменту будівництва, ЖКГ та містобудування обласної адміністрації Володимир Рачкевич.

Самостійно вирішити проблему батьки не можуть, необхідні кошти не тільки місцевого, а й районного бюджету. Скільки коштуватиме ремонт, експерти не порахували. Чиновники пообіцяли виділити мільйон гривень на дах, щоб хоча б звідти не текло. Батьки готові чекати до першого вересня. Якщо школу не відремонтують, оголосять страйк.