Logo

19 Жовтня 2019, 08:28

На Прикарпатті горіла суха трава та побутове сміття

За минулу добу на території області зареєстровано 12 пожеж.

Про це повідомляє управління з питань цивільного захисту ІФ ОДА, пише Типовий Франківськ.

Зокрема, налічено 7 випадків спалення сухостою, а саме: в Долинському, Богородчанському, Коломийському, Галицькому, Тисменицькому та Тлумацькому районах.

Також, в місті Долина сталася пожежа побутового сміття на території недіючої будівлі.

Рятувальники вкотре просять  не спалювати суху траву чи листя. Локалізувати загорання та гасити пожежу сухої трави на відкритих територіях непросто, оскільки швидкість поширення вогню висока. Коли ж таке трапляється поблизу населених пунктів, існує велика ймовірність перекидання полум’я на житлові та господарські споруди. Виїзди на гасіння загорань сухої трави завдає чималих матеріальних втрат. Страждає від таких випадків і навколишнє середовище.

Ще один украй небезпечний фактор спалювання сухої трави – їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергій, опинитися у зоні згоряння сухостою дуже небезпечно. Та найстрашнішим випалювання трави є в зоні міста, де на ґрунті і рослинах осідають важкі метали. Вдихаючи дим, люди отруюють свій організм. На сільських полях можуть вигоряти залишки отрутохімікатів, які використовують для обробки ґрунтів чи рослин. Небезпечні продукти згоряння вітер здатен переносити на великі відстані, відтак можуть постраждати не лише безпосередньо палії.