Logo

30 Грудня 2019, 14:23

На Прикарпатті ліквідували дві незаконно діючі АЗС

Співробітники Служби безпеки України у межах понад 20 кримінальних проваджень припинили діяльність майже 300 нелегальних автомобільних заправних комплексів у всіх регіонах України.

Оперативники та слідчі спецслужби задокументували, що комплекси функціонували із порушенням вимог чинного законодавства. Їх діяльність становила підвищену небезпеку для оточуючих та призводила до масштабного недоотримання коштів місцевими бюджетами. За попередніми оцінками експертів, лише за два роки сума несплачених державі податків перевищила 10 мільярдів гривень, пише Типовий Франківськ з посиланням на Управління СБУ в Івано-Франківській області.

Під час спецоперації, яка проводилась на виконання доручення Президента України, підрозділи обласних управлінь СБУ провели перевірки суб’єктів господарювання, що реалізують небезпечні для життя та здоров’я громадян паливно-мастильні матеріали.

Зокрема, в Івано-Франківській області СБУ спільно з поліцією за процесуального керівництва прокуратури області провела перевірку одинадцяти АЗС. Встановлено, що нелегальні автозаправні станції не працюють. Проведено демонтаж двох незаконних АЗС. Стосовно однієї Державною фіскальною службою складено протокол за ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає штраф в сумі 250 тисяч гривень. Проводиться її демонтаж.

Працює спільна міжвідомча група під головуванням прокурора Івано-Франківської області у складі співробітників Управління СБУ в Івано-Франківській області, ГУ НП в Івано-Франківській області, ГУ ДФС в Івано-Франківській області та ГУ ДПС в Івано-Франківській області.

Операція здійснюється під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури із залученням фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій та представниками керівництва місцевих територіальних громад.

Наразі продовжується демонтаж фахівцями незаконних конструкцій. Триває досудове слідство.