Logo
16 Квітня 2019, 16:55

На Прикарпатті навчання дітей у лікарнях підтримують цільовою субвенцією

Сьогодні, 16 квітня, на Прикарпатті з робочою поїздкою перебуває Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

В рамках візиту Міністерка відвідала обласну дитячу клінічну лікарню та обласний інститут післядипломної освіти та поспілкувалася з журналістами.

"У нас не було фактично усталеної системи навчання дітей, які знаходяться на довготривалому лікуванні в лікарні. Був колишній старий наказ, хтось ним керувався, хтось не керувався і були такі діти, які по декілька місяців знаходилися в лікарні, а інколи й років і не отримували навчання. Все залежало від органів місцевого самоврядування, головних лікарів як вони це собі уявляють. Ми вирішили виправити цю системну проблему і є спільний наказ Міністерства освіти і Міністерства охорони здоров’я, який чітко описує систему. Система освіти надає відповідно вчителів, які працюють в школах, закріплених за відповідною лікарнею, а також надає дидактичні навчальні матеріали, які потрібні дітям. Система охорони здоров’я повинна надати відповідні приміщення. Батьки мають написати заяву про те, що вони зацікавлені, щоб діти вчилися. Лікар повинен дати дозвіл на те, що дитина може навчатися. І дитина відповідно до свого рівня отримує навчання", - повідомляє Лілія Гриневич.

Сьогодні Міністр освіти і науки бачила як це організовано в Івано-Франківській області.

"Це досить позитивний досвід, тому що тут уже була традиція такого навчання, але тепер воно підтримується відповідною цільовою субвенцією, яка вперше виділена в межах державної субвенції і за рахунок цього не має страху, що не виставчить чи на оплату праці вчителів чи, наприклад, на дидактичні матеріали, за якими потрібно працювати вчителям", - каже Міністр освіти та науки.  

Субвенції, які надає уряд є цільовими.

"В першу чергу ці субвенції визначають напрямки державної політики. І завжди, коли уряд дає субвенцію з центру, інколи ці субвенції вимагають навіть співфінансування. Наприклад, коли ми даємо субвенцію на автобуси то співфінансування місцеве має бути 30%, 70% - з державного бюджету. Субвенція на НУШ наприклад  якщо це сільські території, гірські райони ми даємо хоча б невеличке співфінансування 95% беріть нашу субвенцію і 5% додайте своїх", - розповідає Гриневич.

Міністерка розповіла, що уся субвенція на навчання дітей в лікарні становить 12 мільйонів гривень в Україні.

"Все розподіляється пропорційно відповідно до кількості лікарень і дітей, які знаходяться на лікуванні і потребують навчання. І так ці гроші пропорційно розподіляються по всій країні. Система освіти потребує спільних зусиль органів місцевого самоврядування і центральних органів влади. Тому ми постійно ведемо діалог, від якого залежить успіх реформи", - підсумовує Лілія Гриневич.

Загалом були підготовлені 64 тренери педагогів, які у свою чергу навчили 4232 педагогічних працівників.