Logo
26 Березня 2019, 15:59

На Прикарпатті незаконно захопили майже 180 га землі

Прокуратура вимагає від суб’єкта господарювання звільнити незаконно зайняті земельні ділянки вартістю понад 20 млн грн

Тисменицькою місцевою прокуратурою скеровано до суду позовну заяву в інтересах держави про звільнення земельних ділянок загальною площею  176,3 га вартістю 21 млн 400 грн, повідомляє прес-служба прокуратури області.

На підставі рішення одного із органів місцевого самоврядування Тисменицького району із суб’єктом господарювання укладено угоду щодо відшкодування витрат на землі резервного фонду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 176,3 га з мінімальною ставкою орендної плати.

Як з’ясувала прокуратура, передача в користування суб’єкта господарювання відбулася з порушення вимог земельного законодавства, оскільки торги продажу права оренди землі не проводилися, а під час укладання угоди сторони намагались приховати зміст та наслідки іншого правочину, а саме договору оренди земельної ділянки.

Вказані дії органу місцевого самоврядування призвели до незаконного користування суб’єктом господарювання зазначеними земельними ділянками не на конкурентних засадах та втрати можливості отримання територіальною громадою селища максимального розміру орендної плати за використання земельних ділянок.

У пред’явленому позові прокуратура вимагає в судовому порядку визнати незаконним та скасувати рішення органу місцевого самоврядування, визнати недійсною угоду про відшкодування витрат та звільнити земельні ділянки загальною площею 176,3 га.

Схожі Новини