Logo
4 Липня 2019, 18:36

На Прикарпатті обмежили в' їзд великовагового транспорту

Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області встановолює попереджувальні на в’їздах до області.

Як зазначають в службі, що обмеження руху для транспортних засобів загальною масою понад 24 т і навантаженням на вісь більше 7 т, з 08.00 до 20.00 при температурі вище 28оС, пише Типовий Франківськ з посиланням на Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області.

Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області є балансоутримувачем автомобільних доріг загального користування державного значення і несе відповідальність за їх експлуатаційний стан.

Для збереження дорожнього покриття в період спекотних температур на виконання вимог Законів України «Про дорожній рух», «Про автомобільні дороги», постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» та Окремим дорученням Укравтодору від 26.04.2019 р. № 82-ОД, Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області ініційувала перед Івано-Франківською обласною державною адміністрацією прийняття розпорядження «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування Івано-Франківської області на період підвищення температури повітря».

Причина таких вимушених заходів - висока температура повітря в літній період, яка призводить до нагрівання асфальтобетонного покриття. За даними науковців, при температурі плюс 28 градусів за Цельсієм дорожнє покриття нагрівається до плюс 40—42 градусів. В результаті погіршуються його міцнісні характеристики. Відповідно, рух великовагового транспорту за таких умов спричиняє катастрофічні руйнування дорожнього полотна.

Дотримання цих вимог перевізниками жорстко контролюватиметься співробітниками Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області та Управління патрульної поліції в області.

Працівники підрядних організацій Служби автодоріг встановили на дорогах загального користування державного значення дорожні знаки і панно для інформування водіїв про обмеження руху та місця стоянок великовагового автотранспорту.