Logo
12 Вересня 2019, 10:57
Теги: сказ

На Прикарпатті провели вакцинацію диких тварин

Ветеринари кажуть, небезпечних районів поменшало.

Лисиць, єнотовидних собак та вовків по всій Україні масово  вакцинують від сказу. Але з уколами за хижаками ветеринари не бігають - допомагає авіація. Підняли 16 літаків малої авіації, а в них – 8, 5 мільйонів доз.

Лисеня на подвір’я пані Оксани зайшло без остраху мало голодний та безпорадний вигляд. Тож  вирішили його залишити та відгодувати. Швидко спорудили клітку. 

"Коли воно брало сосиску, зачепилось іклом за саму рукавичку. І тягнуло: думало, що я не даю йому ту сосиску. Тягнуло-тягнуло, виривало і іклом подряпало мені палець", - розповідає мешканка села Казанів Оксана Гультайчук.

Про травму селяни одразу повідомили лікарів та ветеринарів. Ті наказали спостерігати за лисеням. За кілька днів воно померло. Експертиза виявила сказ. Оксані та двом її дітям довелося пройти курс вакцинації.

Один за одним з коломийського аеродрому в небо піднімаються літаки. На облавках вакцини проти сказу. Лисиці, вовки, єнотовидні собаки - це насамперед для них.  

Приманка розміром із сірникову коробку: вакцина - всередині смаколика. Її ковтає приблизно кожна друга дика тварина, що мешкає у цих краях, припускають ветеринари, спираючись на дослідження попередніх років. 

Деталі в сюжеті ТСН.