Logo
18 Квітня 2019, 16:20

На Прикарпатті відкрили амбулаторію сімейної медицини

Сьогодні, 18 квітня, у селі Старі Кривотули Тисменицького району відбулось відкриття амбулаторії сімейної медицини.

Сільський голова Старих Кривотул Володимир Назарук зазначив, ще 8 років тому вибирали місце для амбулаторії, адже у ній була потреба: у селі проживає 3200 мешканців. Каже, амбулаторія розрахована на 9 робочих місць, пише Типовий Франківськ.

«Населення села підписало угоди із сімейними лікарями. Втім значна кількість людей підписали договори з Отинійськими лікарями. Та зараз багато жителів села будуть йти в амбулаторію, адже тут нове сучасне обладнання. Наразі повністю облаштоване те, що й було заплановано», - зауважує сільський голова.

Лікар загальної практики сімейної медицини Уляна Гавриляк коментує, у амбулаторії працюватимуть два лікарі загальної практики сімейної медицини, лаборант.

«Зараз повністю обладнана амбулаторія, яка в майбутньому буде розширюватись. Вона забезпечена усім необхідним для різних аналізів та лікарської роботи. Також ми отримали новий автомобіль для амбулаторії», - зауважує лікар. І додає, що місцеве населення найбільше потерпає від серцево-судинних захворювань, а також проблем із дихальною системою.

Народний депутат України Михайло Довбенко відзначив, що амбулаторія - один із об'єктів програми, ініційованої Президентом України Петром Порошенко.

«Є певний пакет рішень, постанова, у якій йдеться про виконання програми «Доступна медицина». І якщо є законодавство, це є свідченням, що програма буде виконуватись», - каже Михайло Довбенко.

Народний депутат зазначає, будівництво амбулаторії було проведено на основі співфінансування: 10% з бюджету сільської ради, решта - з державно бюджету. І додає, в області має бути 26 таких амбулаторій. 

Голова Тисменицької РДА Іван Семанюк зазначає, в Тисменицькому районі було відкрито багато амбулаторій. І каже, це стало можливо за допомогою ініціативи Петра Порошенка і просування медичної реформи у сільській місцевості.

«Я вважаю, що відкриття таких закладів є нашим європейським вибором», - прокоментував заступник голови ІФ ОДА Віталій Федорів і вручив Уляні Гавриляк ключі від нового авто.