Logo
31 Липня 2019, 15:15
Теги: вилов, раки

На Прикарпатті заборонено вилов раків

З метою збереження та охорони популяції раків на Прикарпатті наказом Івано-Франківського рибоохоронного патруля № 63 від 29.07.2019 з 1 серпня 2019 року вводиться літньо-осіння заборона на їх вилов. Триватиме охоронний період до 10 вересня.

Про це повідомляє Івано-Франківський Рибпатруль, пише Типовий Франківськ.

Необхідність введення заборони вилову раків зумовлена необхідністю захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони дуже вразливі. Линька раків відбувається 1-2 рази на рік у дорослих особин, а в молодих - 4-6 разів, оскільки темпи росту в них значно вищі. Процес триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих водних мешканців.

Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони найменш захищені. Малорухливість та природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює хижаків та рибалок-любителів легкої здобичі.

Івано-Франківський рибоохоронний патруль звертається до мешканців краю з проханням дотримуватись заборони вилову раків, яка встановлена п. 4.5 Правил любительського і спортивного рибальства.

Принагідно зазначаємо, що у незаборонений період одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах Івано-Франківської області. Забороняється їх вилов у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. За перевищення добової норми вилову раків передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф від 340 до 680 грн). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

Також в Правилах любительського і спортивного рибальства зазначено мінімальний розмір рака, який дозволено для лову, - 10 см. Особин меншого розміру слід відпускати.

Довжина рака вимірюється по спині тіла від середини ока до кінця центральної пластини хвостового плавника.

Повідомити про порушення Правил рибальства можна за телефоном цілодобової "гарячої лінії" Івано-Франківського рибоохоронного патруля: (097) 392-72-80.