Logo
3 Червня 2019, 20:00
Теги: діти

На Прикарпатті зареєстровано 1330 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування

Кожна дитина для повного та гармонійного розвитку повинна зростати в сім’ї, в атмосфері любові та розуміння.

Для забезпечення прав та інтересів дітей, здійснення контролю з цього питання в Україні діють служби у справах дітей облдержадміністрацій, райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення, а від нещодавна і виконавчих комітетів об’єднаних територіальних громад.

Про це повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА, пише Типовий Франківськ.

З метою попередження соціального сирітства службами у справах дітей Івано-Франківської області забезпечено раннє виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, та внесення інформації про них в Єдину інформаційно-аналітичну систему "Діти".

Зокрема, на даний час на обліку служб у справах дітей перебуває 1330 дітей, які мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 353 дітей як таких, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Упродовж січня – травня 2019 року в сім’ї громадян влаштовано 84 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них:

54 – під опіку, піклування, 10 – в прийомні сім’ї, 11 – в дитячі будинки сімейного типу та 9 – в сім’ї усиновлювачів.

Загалом серед 1330 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області 1040 влаштовані під опіку та піклування.

Функціонують 85 прийомних сімей, куди влаштовано 133 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 11 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), в яких виховується 67 дітей.

Загалом сімейними формами виховання охоплено 93,2 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.