Logo
9 Квітня 2020, 20:00

На Прикарпатті зменшується кількість правопорушень скоєних неповнолітніми

Аналіз стану злочинності серед дітей на Прикарпатті від початку цього року засвідчує, що в області й надалі зберігається тенденція до зменшення кількості кримінальних правопорушень, скоєних неповнолітніми та за їх участю.

Про це повідомляє Типовий Франківськ з посиланням на сторінку Ювенальної превенції Івано-Франківська

Працівники ювенальної превенції кажуть, що це жодним чином не означає, що зменшуватимуться темпи протидії вчиненню правопорушень дітьми.

"За кожним фактом злочину – доля дитини, яка з якоїсь причини, свідомо або ж ненавмисне, переступила межу Закону. Тому ювенальні поліцейські Івано-Франківщини у кожному випадку ретельно вивчають обставини та мотиви, які призвели до скоєння неповнолітнім хлопцем чи дівчиною кримінально караного діяння, а відтак вживають відповідних заходів для їх усунення."

За 3 місяці 2020 року діти на території Прикарпаття скоїли 24 кримінальні правопорушення. Більша частина з них – майнового характеру.

Цьогоріч на «рахунку» неповнолітніх 13 крадіжок та 2 пограбування. Крім того, юні правопорушники вчинили 5 хуліганств та 1 незаконне заволодіння транспортним засобом.

Загалом у скоєнні цих злочинів взяли участь 21 підліток. Слід також зазначити, що 4 кримінальні правопорушення було за участі дітей спільно з дорослими організаторами.

"Найчастіше,  дітей до вчинення злочинів підштовхують безконтрольність з боку батьків та негативний вплив середовища, у якому діти проводять дозвілля. Інколи до вчинення злочинів дітей спонукає скрутне матеріальне становище сім’ї. Та все ж однією з основних причин «дитячої» злочинності залишається неналежне виховання батьками своїх синів та дочок, "- кажуть в поліції.