На проведення півмарафону місто виділить 180 тисяч, які мали піти на облаштування скверу

На засіданні міськвиконкому підтримали виділення  з міського бюджету 181 тис. грн. для проведення в Івано-Франківську півмарафону.

півмар

До виконкому Івано-Франківська звернулися організатори забігу «Франківський Півмарафон ’17» з громадської платформи «Тепле місто»  – просили допомогти фінансами у проведенні забігу 24 вересня. Перед членами виконкому виступив керівник проекту Ігор Крицак, його підтримав начальник управління молоді і спорту Віталій Матешко, пише Курс.

Матешко повідомив, що на участь у  святі бігу зареєструвалися вже понад 700 учасників. Представник «Теплого міста» представив список рахунків і пояснив механізм фінансування.

Організатори півмарафону збирають кошти з реєстраційних внесків, а також виготовляють символіку – медалі, футболки, їх зазвичай купують учасники забігу. Стартові внески – від 200 до 300 грн., символіка – 125-175 грн. Плюс підтримка спонсорів, яка цьогоріч становить близько 90 тис. грн.

Загальний кошторис свята бігу, повідомив Ігор Крицак – 716 тис. грн., враховуючи партнерську підтримку на умовах бартеру. «Голий» готівковий бюджет півмарафону – трохи більше півмільйона.

Організатори попросили у міської влади 181 тис. грн. на обладнання траси (зокрема, турнікети), систему електронної реєстрації, сцену, озвучення тощо. Планують влаштувати дитячу локацію та 7 локацій для вболівальників уздовж траси.

 «Статей витрат, які закриває «Тепле Місто» – дуже багато, багато витрат на підтримку події впродовж всього року. Цілорічно працюють люди на тим, щоби привернути увагу до нашого міста, щоби більше приїхало людей на півмарафон. Вже зараз в готелях Франківська заброньовані майже всі місця на час проведення забігу, люди залишать у нас свої гроші. Серед учасників цього року чекаємо бігунів з Франції, Польщі та Британії», – повідомив Ігор Крицак.

«На проекти «Теплого міста» ми цього річ виділили 4 млн. грн., якщо брати до уваги і проект скверу біля друкарні», – нагадав про видатки з бюджету міський голова Руслан Марцінків. Але запропонував підтримати захід фінансово – мер також зреєструвався на забіг. Минулого року Руслан Марцінків на півмарафоні здолав 10 км.

Із застереженнями і зауваженнями виступили заступник міського голови Олександр Левицький та член виконкому Вадим Войтик.

«Нам буде дуже тяжко пояснити, чому ми вам дали гроші. «Пласт» отримав з міського бюджету 2 тис. Неспіврозмірно це виглядає. Матешку, який теж проводить спортивні заходи, теж менше виділяємо. Крім того, Матешко мусить брати сцену та проводити інші закупівлі товарів і послуг через систему «Прозоро. А тут ми просто дали гроші – нас не зрозуміють», – виступив Левицький.

«Виділяються гроші для громадської організації поза конкурсом. Місто передбачало гроші з бюджету для підтримки проектів ГО, це була конкурсна процедура, то треба було заявлятися. Не вважаю, що це правильно, коли поза конкурсом ГО отримує гроші. Так можна заявляти будь-яку ідею і отримувати фінансування. Ми з одного боку декларуємо, що все має бути прозоро і все через конкурси, а з іншого боку самі це порушуємо», – зауважив Вадим Войтик.

Міський голова звернувся до керівника проекту, щоби наступного року організатори півмарафону врахували зауваження. І запропонував членам виконкому затвердити виділення коштів.  «Якщо би це був не Филюк і компанія, то ви би помножили на нуль», – закинув Войтик меру.

Врешті зійшлися на тому, що 181 тис. грн. знімуть з фінансування робіт із влаштування скверу біля друкарні і «перекинуть» на управління спорту, яке дрібними частинами профінансує потреби.

«Але має звучати – «за підтримки міської ради», – висунув умову мер.

Проведення півмарафону-2016 у Франківську міська влада підтримала 50 тис. грн.

964 1