Logo

23 Лютого 2019, 15:51

На Прикарпатті 80 поліцейських хочуть придбати житло в лізинг

На Івано-Франківщині з 1 січня запрацювала система фінансового лізингу на придбання житла для поліцейських.

Як повідомляє прес-служба поліції Івано-Франківська, поліцейські після двох років служби мають право на основі іпотеки строком до 20 років придбати в лізинг житло, пише Типовий Франківськ.

14 листопада 2018 року постановою Кабінету Міністрів України за №1201 затверджено «Порядок забезпечення Державною іпотечною установою поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту житлом на умовах фінансового лізингу».

Сума компенсації включає частину суми, яка відшкодовує частину вартості житла, та в повному обсязі суму винагороди лізингодавцю. Розмір суми, яка відшкодовує частину вартості житла, визначається з урахуванням стажу служби лізингоодержувача: - від 5 до 10 років вислуги – 10% щомісячної суми; - від 10 до 15 років вислуги – 20% щомісячної суми; - від 15 і більше років вислуги – 30% щомісячної суми; - за наявності дітей віком до 18 років – збільшується на 5 % на кожну дитину, але не більше як 10%.

Для участі у програмі поліцейському необхідно мати вислугу не менше двох років, окрім учасника бойовика дій, а також не менше п'яти років до виходу на пенсію; співробітник має перебувати на квартирному обліку. Також є можливість дострокового погашення.

Нормативна загальна площа житла, що може бути придбана для передачі у фінансовий лізинг, становить 31,5 м2 для одинокого заявника чи сім’ю заявника у складі двох осіб та 21 м2 на кожного наступного члена сім’ї, але не більше як 73,5 м2. Допустиме перевищення нормативної площі становить не більше 25%, однак сплачується лізингоодержувачем авансовим платежем.

Квартира має бути придбана у житловому будинку, прийнятому в експлуатацію, вартість одного метра квадратного загальної площі житла не може перевищувати опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України ( в Івано-Франківську – 13318,75 грн.).

Станом на 22 лютого до відділу житлового забезпечення УЛМТЗ ГУНП з питання отримання інформації звернулося близько 80 поліцейських. 28 працівників поліції зареєструвалися в електронній системі «Лізинг житла для поліцейських», з яких 19 – успішно включені у список загальної черги.

Також Кабінетом Міністрів України затверджена постанова від 24.10.2018р. № 866 «Про затвердження Порядку виплати та визначення грошової компенсації поліцейським за найм ними житла».

Згідно цієї постанови поліцейський має право компенсувати витрати за найм житла в Івано-Франківську у розмірі півтора прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на 1 січня. Зазначені розміри збільшуються в 1,5 рази за наявності в поліцейського трьох і більше членів сім’ї.

Для отримання такої компенсації поліцейському необхідно перебувати на квартирному обліку та подати у відділ житлового забезпечення разом з рапортом необхідні документи, які визначені цим Порядком.

Уже близько 20 поліцейських, які мають намір отримати грошову компенсацію за найм ними житла, звернулися до відділу житлового забезпечення.