Logo

1 Серпня 2018, 16:10

На Прикарпатті на березі Дністра археологи відкопали таємничий розмальований скелет дівчини (фото)

Українсько-польська експедиція археологів виявила кістки молодої жінки. Вона жила 4500 років тому. Перш ніж поховати, кістки прикрасили чорними візерунками, передає Science Alert. Скелет знайшли у селі Пороги Богородчанського району Івано-Франківської області.
"Коли ми фотографували поховання, наша увага була звернена на регулярні візерунки, такі як паралельні лінії, видимі на обох ліктевих згинах", - сказав польський археолог Данута Юркевич з Інституту археології Університету Адама Міцкевича в Познані. "Спочатку ми з обережністю підійшли до відкриття - можливо, сліди залишилися від тварин", - додав він.
На скелеті знайшли чорні візерунки.
На скелеті знайшли чорні візерунки.
Кістки піддали хімічному аналізу і встановили, що малюнки хтось наніс свідомо. Використав чорну субстанцію, подібну до деревної смоли. Малюнки нанесли після розкладання тіла. Припускають, що могилу знову відкрили, на кістки нанесли візерунки, а потім хтось знову ретельно виклав кістки в анатомічному порядку.
"Дивно, що процедура прикраси кісток повинна була бути виконана після смерті і процесу розкладання тіла. Це чітко зазначено розташуванням прикрас на поверхні кісток і способом нанесення барвника", - сказав Юркевич.
Скелети з подібними мітками ніколи раніше не знаходили на території Європи. Знаходили лише залишки татуювань, тому ця знахідка вважається унікальною. Жінка відігравала важливу роль в своїй громаді. Вона належала до племен кочівників, у яких не було постійних поселень, і вони не залишили жодних будівель, лише поховальні кургани.

Джерело: Фіртка

Підписуйтесь на канал Новини Франківськ в Telegram