Logo
5 Березня 2019, 17:24

На Прикарпатті шахраї видурили у пенсіонерки понад 50 тисяч гривень

Учора, 4 березня, до правоохоронців звернулася жінка, яка розповіла, що її 74–річна мама, мешканка Долинщини, стала жертвою шахрая.

Як повідомляє прес-служба поліції Івано-Франківщини, минулими вихідними пенсіонерці зателефонував невідомий, який назвався працівником банку та повідомив, мовляв її банківська картка заблокована.

Аби активізувати картку, аферист попросив продиктувати всі реквізити. Невдовзі літня жінка виявила, що з рахунку зникли усі гроші  – понад 50 400 гривень. 

Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.

Незважаючи на застереження і звернення поліцейських не довіряти незнайомцям, які можуть представлятися банківськими працівниками, псевдоправоохоронцями або ж операторами мобільного зв’язку, до поліції майже щодня надходять заяви прикарпатців, постраждалих від шахрайства.

Правоохоронці наголошують: ніколи, ні за яких обставин, не повідомляти особисті дані невідомим. Інформація щодо карткових рахунків вважається конфіденційною, нею повинні володіти лише власники електронних гаманців.

Ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код або CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS. Якщо дзвонять і уточнюють ці дані, знайте: це спроба шахрайства.

У разі надходження дзвінка з невідомого номера необхідно терміново передзвонити на «гарячу лінію» і уточнити у оператора всю інформацію по картці, при втраті або крадіжці – картку заблокувати.

Якщо ж ви потерпіли від рук аферистів - не зволікайте, одразу телефонуйте на лінію «102».