Logo
12 Липня 2015, 14:19

На Прикарпатті встановили новий рекорд України (ФОТО)

На центральній сцені Долинського міського парку відбулася патріотична акція зі встановлення нового рекорду України: викладення на національному Прапорі найбільшого Герба України зі свіжого кропу.

a_wT187BNtk

Захід розпочався парадом Долинського муніципального духового оркестру та мажореток під керівництвом Ярослава Скаб’яка центральними вулицями міста, інформують ”Вікна”.

Дійство у парку благословив о. Ярослав Савка. «Тризуб – це Бог, Україна і ми», – зазначив він у своєму виступі. Рекорд фіксували представники Національного реєстру книги рекордів України.Це вже другий рекорд, встановлений у Долині. Перший був зафіксований 14 січня 2014 року: біля головної ялинки міста понад 5 000 учасників одночасно заспівали коляду «Нова радість стала».

Що стимулювало до нового рекорду? Про це розповіли його ініціатори та ідейні натхненники – голова Благодійного фонду громади міста Долина Леся Мураль-Тисяк та тележурналіст Наталія Гасуляк: «Все почалось з того, що до нашого міста завітала, як називають її в соціальних мережах, ангел-миротворець Ангеліна Шостак з Артемівська. Разом зі своїм чоловіком Андрієм вона займається волонтерською працею та підтримкою наших воїнів, які воюють на Донбасі. Є в подружжя Шостаків особливий рекорд, який був встановлений та зафіксований у книзі рекордів України. Це синьо-жовта плетена стрічка довжиною 27 метрів, на якій написані вірш Тараса Шевченка «Ісая» та Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».

Цю стрічку як естафету і передала Ангеліна Шостак для наступного рекорду в нашому місті”. Чому дівчата обрали для рекорду кріп? По-перше, це улюблена рослина українців, яка росте на території всієї України. Кріп став популярним завдяки творчій ідеї київського художника Андрія Єрмоленка. А вже згодом він опинився на емблемах та нашивках наших вояків. “Благодійний фонд громади міста підтримує наших солдатів різнобічно: надсилає на фронт медикаменти та необхідні речі, закуповує реанімобілі. Але поряд з такою матеріальною підтримкою наші воїни потребують і моральної. Тому цей рекорд присвячуємо нашим воїнам-захисникам», — повідомила у своєму виступі Леся Мураль-Тисяк.

Представник книги рекордів України Ганна Крисюк зафіксувала рекорд та вручила ініціаторам спеціальну відзнаку-диплом. Отже, відтепер в книзі рекордів України в категорії «Розміри, вперше» зазначено: «На головній сцені міста Долина було презентовано найбільший прапор України, на якому було викладено український національний герб України – тризуб з живого кропу. Зафіксовані результати: розміри прапору 20 метрів на 15 метрів. Акція присвячена учасникам АТО та приурочена до Дня незалежності України». До речі, на викладення тризубу знадобилося понад 100 кілограмів кропу.

Багато глядачів принесли з собою оберемки квітучого кропу. Представники Книги рекордів України взяли декілька пучків кропу з собою, решту піде на приготування борщових наборів для наших воїнів. Прапор Благодійний фонд громади міста Долина передасть до краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів. На заході також були присутні воїни, які повернулись з АТО і нині перебувають у відпустках, діти та їхні наставники з міста-побратима Рубіжного Луганської області, а також діти з інших регіонів, які відпочивають у ЛОК «Дружба».

Вони долучились до патріотичного флеш-мобу. Чудовими музичними номерами захід гармонійно доповнили Галина Курус, Петро Гірник, а також вихованці Школи танцю Оксани і Тараса Судолів та дитячого зразкового ансамблю танцю «Бойківчанка» під керівництвом Надії Лопух та Олександри Чури. Завершився патріотичний захід благодійним концертом під гаслом «Збережи життя солдату».

CUUY6Cqw_mM

ezfyehR03jE

KFFkXUmwot0

kpF9zC4NMLg

N-bv2GI2iVg

V73T4MILyEY

X_cKfznNd1o

yxyVBn0wL2A