Logo
11 Травня 2019, 17:45
Теги: ліс

На Рогатинщині висадили 17 гектарів молодих лісів

Весняна пора особлива у житті ДП «Рогатинське лісове господарство» кожен погожий день дає змогу оновити природу молодими саджанцями чи доглянути за деревцями минулорічних посадок.

Впродовж березня-квітня лісівники району посадили 17,5 гектарів молодих лісів.

З них – 5,9 га у Воронівському, 4,1 га у Букачівському, 2,0 га у Рогатинському, 5,5 га у Пуківському лісництвах. План щодо створення лісових культур у фонді підприємства перевиконано: замість 10,9 га – 17,5 гектарів.

Крім того, 15 гектарів лісу доповнено молодими саджанцями у базовому розсаднику висіяно 447 кг лісового насіння на площі 0,15 га.

Рогатинський лісгосп активно проводить заходи щодо відновлення лісів та прививає шанобливе ставлення до природи підростаючому поколінню.

Саме тому доброю традицією стало залучення учнівської молоді до акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Цьогоріч у ній взяли участь школярі сіл Заланів, Липівка, Козарі, які власноруч дарували нове дихання зеленим легеням планети й побачили, наскільки відповідальною та клопіткою є праця лісівників.

Подбали також про пернатих друзів з вирію: лісництва Рогатинського лісгоспу виготовили і встановили 240 шпаківень.

Готуючись до обласного конкурсу колективів екологічної просвіти, на краєзнавчо-пізнавальну екскурсію у держлісгосп завітали учні Рогатинського ліцею №1 з наставником Оксаною Панчишин. Діти з цікавістю слухали розповіді про основні функції лісу, правилами поведінки та пожежної безпеки на природі, вирощування сіянців та догляду за ними, отримали практичні навички на базовому розсаднику. Старання учнів увінчались успіхом, й юні екологи здобули почесне ІІІ місце.

Масштабну екологічну акцію провели працівники ДП «Рогатинське лісове господарство» у Міжнародний день лісів. Вони розчистили чагарники та ліквідували стихійні сміттєзвалища у придорожній смузі та дорозі до лісу у селі Руда.

На честь небайдужих до долі Батьківщини воїнів-оборонців Рогатинський лісгосп ініціював створення символічного тризуба з вічнозелених кущів самшиту. 

Рослини у формі національного Герба працівники держпідприємства висадили на адміністративному подвір’ї установи. Кущі розростатимуться і не в’янутимуть, як і слава про подвиги українських воїнів. Варто зазначити, це не перша подібна патріотична акція. У 2017 році на території Воронівського лісництва закладено плодовий сад, присвячений героям АТО та Небесній сотні. Нещодавно лісівники доповнили його новими сортами яблунь та груш.

Загалом весною 2019 році ДП «Рогатинське лісове господарство» провело лісовідновлення на площі понад 17 гектарів. З них майже 11 га на зрубах минулого року. Висаджено 35 тисяч сіянців основних лісоутворюючих порід, ще 15 тисяч буде використано для доповнення ділянок, які залишені під природне заліснення.