Logo
11 Вересня 2015, 17:34

На сайті петицій до Порошенка пропонують перейменувати Івано-Франківськ на Станіслав

На сайті Електронні петиції до офіційного інтернет-представництва Президента України з’явилась пропозиція “Про перейменування міста Івано-Франківськ і Івано-Франківської області”.

станіслав

Наразі ця петиція зібрала 15 підписів із 25 000 необхідних для того, аби її розглянув Петро Порошенко. До кінця збору підписів залишилося 90 дні, пише Репортер.

Підтримати петицію можете за посиланням.

Ініціатор збору підписів дописує:

Місто Івано-Франківськ народилося понад три з половиною століття тому, у 1662 році. Заснували його в період панування на цих землях Королівства Польського магнати Потоцькі. Назвали Станиславів на честь засновника – коронного гетьмана Станіслава Ревери Потоцького. З приходом Австро-Угорської влади, назву було змінено на німецький варіант Stanislau, що по-українськи звучить як Станіслав. Сьогоднішню назву Івано-Франківськ отримав за часів СРСР, до свого трьохсотрічного ювілею в 1962 році.

Пропозиція: 1. Повернути місту Івано-Франківськ його історичну назву – Станіслав. 2. Перейменувати Івано-Франківську область на Станіславську область.

Згідно із указом, який затвердив порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президентові України:

“У разі визнання за доцільне реалізовувати викладені в електронній петиції пропозиції шляхом видання акта Президента України або внесення на розгляд Верховної Ради України відповідного законопроекту Адміністрація Президента України вживає в установленому порядку заходів щодо підготовки таких проектів актів”.

Ще 9 листопада 1962 року Станіслав перейменували на Івано-Франківськ, а Станіславську область на Івано-Франківську.

Схожі Новини